Trasy rowerowe

W dniach 12.07.2015- 26.07.2014 odbył się wyjazd przedstawicieli TRGP do ośrodka TEMI w Gruzji. Na tym etapie najważniejszymi celami było przygotowanie i opracowanie trzech tras rowerowych w okolicach ośrodka w Temi, oraz przygotowanie i dostosowanie budynku do funkcjonowania sezonowej restauracji. Wyznaczanie tras rowerowych było to dosyć trudnym zadaniem ze względu na: górzystość terenu, brak standardów dotyczących znaków i oznaczania tras, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Mimo niewielkich kłopotów zadanie to zostało zrealizowane, a wspaniałe widoki, czyste górskie powietrze spowodowało, że szybko zapomnieliśmy o trudnościach.

Wyznaczono i opracowano wszystkie trasy, które charakteryzują się różnym stopniem trudności ich pokonywania, oraz długością. Na każdej z nich miłośnicy zarówno gór, jak i jazdy na rowerze znajdą dla siebie coś interesującego i ciekawego.

Fot. Trasa zjazdowa „Brama Kachetii”

Następnym elementem wyjazdu było dostosowanie budynku do potrzeb małej sezonowej restauracji. Jest to kolejny element projektu, w którym mieszkańcy ośrodka Temii tj. osoby wykluczone społecznie i niepełnosprawne, mają aktywnie uczestniczyć, uczyć się i pracować.

Restauracja zacznie funkcjonować po zainstalowaniu sprzętu, który został zakupiony w ramach projektu ze Środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach Polskiej Pomocy.