Zajęcia z UTW trwają…….

Z końcem lipca ruszyły kolejne zajęcia w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch-Mobilny Uniwersytet III Wieku” które odbywają się w Centrum Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym MEDIMAS w Bielawach.

Uczestniczki projektu korzystają z zabiegów dostosowanych do indywidualnych predyspozycji zdrowotnych. Można korzystać z zabiegów wykorzystujących zjawiska fizyki takich jak: jonoforeza, galwanizacja, laser punktowy, ultradźwięki i prądy Kotza.

Takie zabiegi pobudzają procesy biologiczne w tkankach, pozwalają zmniejszyć ból i obrzęki oraz przyspieszają gojenie ran i zmniejszają stany zapalne organizmu.

Mimo że uczestniczki muszą dojechał do Bielaw na zabiegi nie jest to żaden problem ponieważ w ramach projektu finansowany jest wynajem busa.

Rozpoczęły się także zajęcia z rękodzieła, które mają na celu rozwijać kreatywność oraz pozwalają poznawać różne techniki rękodzielnicze. Takie warsztaty to doskonała okazja na rozwijanie ukrytych talentów oraz rozwój motoryczny seniorów.

Nadal trwają zajęcia sportowe, a w zależności od panującej aury na zewnątrz są prowadzone w terenie bądź na salach gimnastycznych i świetlicach.

Nasze seniorki doskonale wiedzą o tym, że ruch to nie tylko zgrabna sylwetka w każdym wieku ale większa energia, lepsze samopoczucie i odporność na infekcje.

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 oraz przez Gminę Płużnica

P8160369     P8160377