Klub Seniora w Mgowie

Oprócz cyklicznych, bardzo interesujących i rozwijających zajęć z trenerami , Panią Prawnik oraz Panią doktor geriatrii i psychologii, październik był miesiącem, w którym mieliśmy przyjemność odwiedzić przepiękny Inowrocław.

Tamtejszy ośrodek uzdrowiskowy zaoferował nam bardzo bogatą ofertę zabiegów leczniczych oraz rehabilitacyjnych, m.in.: grotę solno- jodową, kąpiele z hydromasażem, zabiegi krioterapii itp.
Wycieczka była naszym kolejnym wspólnym, miłym przeżyciem, które na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci.

Oprócz cyklicznych, bardzo interesujących i rozwijających zajęć z trenerami , Panią Prawnik oraz Panią doktor geriatrii i psychologii, mięliśmy możliwość uczestnictwa w dwóch bardzo ważnych wydarzeniach w naszej Gminie. Pierwszym z nich była konferencja, której tematem było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu seniorów; drugim zaś uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Oba wydarzenia wywarły na nas ogromne wrażenie oraz skłoniły do refleksji i długich dyskusji.

Grudzień w Klubie Seniora w Mgowie obfitował w mnóstwo wydarzeń i atrakcji.
Wraz ze Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów w Mgowie uroczyście obchodziliśmy odpust św. Barbary, która jest patronką naszej kaplicy. Po mszy świętej odbyła się kolacja,
na którą oprócz mieszkańców oraz rady sołeckiej Mgowa, mięliśmy zaszczyt zaprosić Pana Marcina Skonieczkę- Wójta Gminy Płużnica, Panią Mirosławę Tomasik- Prezes TRGP, oraz księdza proboszcza z wąbrzeskiej parafii. Przy poczęstunku i w miłej atmosferze wspólnie spędziliśmy ten uroczysty dla nas wieczór. Wszystkim przybyłym na te jakże ważne dla nas wydarzenie- serdecznie dziękujemy…

Okres przedświąteczny, to także czas przygotowywania ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych. Dzięki umiejętnościom i pomysłowości naszej Pani Marty (instruktorki rękodzieła) stworzyliśmy piękne materiałowe choinki, które wspólną decyzją przekazane zostały na kiermasz ozdób świątecznych w Płużnicy.
Po iście pracowitych dniach, jeden grudniowy wieczór spędziliśmy w grudziądzkim Kinie Helios, na romantycznej komedii pt. ,,Miłość jest wszystkim” , która wprowadziła nas
w zbliżający się nastrój świąteczny.

Rozpoczęliśmy więc przygotowania do kolacji wigilijnej…
Wieczór wigilijny upłynął nam w miłej atmosferze, przy śpiewie kolęd i poezji Wandy Chotomskiej i Cypriana Kamila Norwida. Nie zabrakło również tradycyjnych wigilijnych potraw oraz wzruszających chwil podczas dzielenia się opłatkiem.
Pragnę podziękować, za możliwość spędzenia wyjątkowej i niezapomnianej dla mnie wigilii w towarzystwie uczestników i opiekunów Klubu Seniora w Mgowie.

Styczeń, choć mroźny obfitował w wiele atrakcji. Uczestnicy Klubu Seniora w Mgowie miło spędzili czas podczas codziennych poczęstunków i rozgrywek w różne gry planszowe oraz łamigłówki, wykreślanki słowne.

Słuchaliśmy i śpiewaliśmy utwory ulubionych, choć trochę zapomnianych polskich wykonawców , które przywoływały mnóstwo miłych wspomnień i tematów do dyskusji.
Tradycją stały się również codzienne, wspólne śniadania, które dają nam energię do pracy podczas zajęć. Nie zabrakło też ćwiczeń fizycznych poprawiających krążenie oraz jeśli pogoda pozwalała- spacerów.

Chętni uczestnicy mieli również możliwość zapoznania się z podstawowymi funkcjami i zasadami korzystania z komputerów.

Opiekun Klubu Seniora w Mgowie
Bernadeta Ślizewska