Klub Seniora w Nowej Wsi Królewskiej dalej się świetnie bawi i uczy!

Poznaliśmy nowe gry – „Hexx”, „Doblle”, „Jenga”, „Bierki”, „Domino” – te gry to strzał w dziesiątkę. Są to gry towarzyskie, możemy w nie grać wszyscy razem, trzeba bardzo w nich myśleć, dzięki czemu ćwiczymy swoją pamięć, bystrość oraz spostrzegawczość. – mówi jedna z uczestniczek klubu – Aleksandra Mazur.
Polubiliśmy też bardzo grę „Kalambury”, w którą bardzo często gramy. Przy tej grze po prostu odpoczywamy! Jest wiele śmiechu i zabawy, pobudzamy bardzo swoją wyobraźnię i możemy w niej przełamać swoją nieśmiałość. – mówi Barbara Borcan.
Dużo czasu spędzaliśmy na dworze, ćwiczyliśmy, graliśmy w bule czy po prostu piliśmy kawę. Z miłą chęcią korzystamy z piłek rehabilitacyjnych i jeździmy na rowerze stacjonarnym, który jest w naszym klubie. – mówi Barbara Welz.
Jak w każdym miesiącu mieliśmy co poniedziałek zajęcia sportowe, na których ćwiczymy swoje mięśnie, zręczność i możemy się trochę poruszać. Gramy na nich również w bule czy trenujemy Nordic Walking. W każdy wtorek odbyły się zajęcia z panią psycholog, na których m.in. ćwiczyliśmy swoje półkule mózgowe. Na zajęciach artystyczno-rękodzielniczych robiliśmy przepiękne kartki okolicznościowe, którymi możemy obdarzyć naszych najbliższych.