Aktywna Nowa Wieś Królewska

Klub Seniora w Nowej Wsi Królewskiej w miesiącu lipcu był na wyjeździe integracyjnym na koncercie pt.: „Don Vasyl i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni” w Teatrze Letnim w Ciechocinku. Seniorzy mieli przyjemność pobawienia się i rozruszania przy piosenkach z ich lat. Mogli sobie powspominać dawne czasy.

W lipcu Klub Seniora odwiedzili parlamentarzyści, dwie posłanki – Barbara Nowacka i Kinga Gajewska oraz 3 posłów – Tomasz Siemoniak, Arkadiusz Myrcha i Tomasz Szymański. Seniorzy rozmawiali z gośćmi na temat obecnym im tutaj problemów np.: o drogach i lekarzach oraz w jaki sposób spędzają czas wolny, opowiadali o zajęciach w klubie.

W sierpniu seniorzy byli na wyjeździe integracyjnym 3-dniowym w Inowrocławiu, tak jak każdy Klub Seniora w Gminie Płużnica. Seniorzy wrócili bardzo zadowoleni i wypoczęci.

Od sierpnia, dwa razy w miesiącu seniorzy podczas zajęć klubu będą się przenosić w podróż literacką. Takie spotkania wzbudzają wiele emocji. Wiersze mogą być czytane bądź recytowane z pamięci. Seniorzy na pierwsze takie spotkania przygotowali wiersze np.: z dzieciństwa bądź ich ulubione.

W sierpniu odbył się pierwszy wspólny grill, jedzenie zostało przygotowane podczas warsztatów kulinarnych, wszyscy zajadali się smakiem. Przy grillu śpiewane były piosenki, odbyły się  zajęcia z psychologiem oraz zajęcia sportowe. Wszyscy razem mogli się wspólnie bawić. Dzień został spędzony inaczej niż zwykle, ale był bardzo aktywny! Seniorzy stwierdzili, ze takie spotkania mogłyby być częściej.