Lato w Klubie Seniora Orłowo

W lipcu i sierpniu seniorzy zajmowali się dużo kulinariami, korzystając z darów lata przynosili warzywa i owoce, gotowali marmolady z brzoskwiń i śliwek oraz zaprawiali ogórki i cukinie na różne sposoby.

W miesiącu lipcu seniorzy z Orłowa wraz z opiekunami i seniorami z Mgowa mieli okazje zwiedzania Inowrocławia na 3-dniowym wyjeździe integracyjnym. Seniorzy w Orłowie dużo rozmawiają o kulinariach i wymieniają się przepisami, ale bardzo chętnie uczestniczą w grach i zabawach towarzyskich. W lipcu organizowali zajęcia na świeżym powietrzu przy ognisku.

W sierpniu seniorzy mieli okazję do spotkania z Panią Anną Nowak, która jest przedstawicielem firmy kosmetycznej. Na spotkaniu zbadali skład ciała oraz stan cery, wszyscy skorzystali z porad jak dbać o cerę i ciało i jakich używać kosmetyków. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w loterii i troje otrzymało drobne upominki.

Podczas codziennych zajęć dużo rozmawiają o codziennych sprawach, uczestniczą w spotkaniach z psychologiem, zajęciach ruchowych z trenerem oraz zajęciach rękodzielniczych.