Jesień w Klubie Seniora w Orłowie

Jesień uczestnikom zajęć w KS w Orłowie upływa bardzo szybko, a wszystko to dzięki licznym wyjazdom, ciekawych zajęciach rękodzielniczych i codziennych zajęciach, na których grają w gry towarzyskie, karciane, pamięciowe i ruchowe.

Seniorzy wraz z opiekunami we wrześniu mieli okazję po raz pierwszy wyjechać do opery. Wszystkich zachwyciła świetnie przedstawiona operetka pt. „Baron Cygański”. Również we wrześniu seniorzy z Orłowa mieli okazję odwiedzić klub seniora w Mgowie i po raz kolejny wspólnie porozmawiać, uczestniczyć w codziennych zajęciach, wyjść na spacer. Seniorzy w Orłowie we wrześniu gościli grupę osób z wizytą studyjną, której tematem było funkcjonowanie dziennych punktów opieki dla seniora. Seniorzy przygotowali słodki poczęstunek. Gościom bardzo podobały się rzeczy wykonane na zajęciach rękodzielniczych oraz prowadzona przez seniorów kronika. Uczestnicy spotkania posłuchali o innych sposobach organizacji opieki dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Wszystkim bardzo się podobają występy na żywo, bliski kontakt z aktorem i dlatego dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszą się wyjazdy na spektakle kabaretowe. Seniorzy z Orłowa mieli okazję dwa razy już zobaczyć grę na żywo aktorów, których na co dzień widują w telewizji w swoich ulubionych serialach, udali się bowiem do Torunia na spektakle na żywo „Lekko nie będzie…” i „Kiedy kota nie ma…”.

W klubie seniorzy mieli okazję spotkać się po raz kolejny z Panią Izabelą Niedbała, dyrektor gminnej biblioteki publicznej. Pani Iza po skrócie przedstawiła życiorysy i kilka ciekawostek z życia naszych polskich noblistek W. Szymborskiej i O. Tokarczuk, zaproponowała lektury na jesienne wieczory, oraz film nagrany na podstawie książki Olgi Tokarczuk.

Zajęcia ruchowe jak i rękodzielnicze prowadzone przez trenerów wpływają na poprawę ruchową seniorów, a przy okazji pozwalają odkryć ich talenty. Na zajęciach rękodzielniczych wykonują takie cuda jak obrazki wyszywane sposobem wstążeczkowym, malują na drewnie, wykonują torebki sposobem macrama, wykonali również stroiki na groby swoich najbliższych oraz gwiazdy ze wstążki.

Seniorki bardzo lubią kulinaria i starają się, żeby zawsze było coś słodkiego do kawy i coś ciepłego na obiad, a wspólne gotowanie sprawia dużą radość i pozwala na wymianę swoich doświadczeń kulinarnych i przepisów.

Seniorzy w listopadzie świętowali obchody Dnia Seniora w Nowej Wsi Królewskiej na spotkaniu integracyjnym wszystkich ośmiu klubów. Padło tam dużo miłych słów i życzeń w kierunku seniorów, był tort i słodki upominek dla każdego. Seniorzy spędzili miło czas na zabawach i konkursach prowadzonych przez trenerki.

Seniorzy w Orłowie zorganizowali spotkanie z lokalną społecznością, aby świętować obchody Dnia Seniora, na którym również nie zabrakło życzeń, toastu i dobrej zabawy przy muzyce lat 70-80 tych.