Klub Seniora w Nowej Wsi Królewskiej

Klub Seniora w Nowej Wsi Królewskiej niestety przez ostatnie trzy miesiące funkcjonował na innych zasadach niż zawsze, poprzez panujące obostrzenia i zasady bezpieczeństwa związane z panującą sytuacją w Polsce. Przez pierwszy tydzień października seniorzy chodzili na zajęcia w mniejszych grupach oraz mieli mierzoną codziennie temperaturę. Zdążyliśmy jeszcze jechać na początku października z seniorami na wyjazd integracyjny w Bory Tucholskie, aby zbierać grzyby i się dotlenić.  Po zbieraniu grzybów odbyło się ognisko z kiełbaskami. Od 12 października w związku z pogorszeniem sytuacji w Polsce, zajęcia w Klubie zostały odwołane. Sytuacja ta trwała niestety do końca roku 2020.

Seniorzy przez ten czas nie mogli uczestniczyć w zajęciach i się spotykać, ale otrzymywali wsparcie w innej formie. Przez cały ten czas do seniorów dzwoniła pani psycholog, z którą mogli porozmawiać i wesprzeć się na duchu. W październiku otrzymali również kwiaty do wiązanek na 1 listopada, by móc samemu coś zrobić. Kwiaty zostały rozdane w ramach zajęć rękodzielniczych, które się nie zdążyły odbyć. Ja natomiast odwiedzałam seniorów i rozdawałam  różne ćwiczenia umysłowe (wykreślanki, rebusy, krzyżówki i itp.) oraz ćwiczenia rozciągające ciało od trenerki z zajęć rekreacyjno-ruchowych. Otrzymywali również paczki z artykułami spożywczymi i owocami. Dostali też paczki z środkami dezynfekującymi: płyn do dezynfekcji, maseczki oraz rękawiczki. Dla chętnych seniorów woziłam książki i gry.

Ostatnia wizyta odbyła się przed Świętami Bożego Narodzenia, by móc złożyć sobie osobiście życzenia.  Każdy senior dostał mały upominek przygotowany własnoręcznie przeze mnie. Wszystkie odwiedziny oczywiście odbywały się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa oraz bez wchodzenia do domu.

Opiekunka Klubu Seniora – Kinga Isbrandt