Aktywnie w Klubie Seniora w Orłowie

W klubie Seniora w Orłowie zawsze dużo się dzieję, seniorzy wciągnęli się w ulubione gry towarzyskie tj. karty czy „Rummicub”. Dużo rozmawiają o sprawach codziennych, rozwiązują zagadki i łamigłówki, chętnie uczestniczą w zabawach słownych. W sierpniu w klubie odbywały się warsztaty rękodzielnicze – macrama okazała się niezłą łamigłówką i gimnastyką dla dłoni seniorów lecz w efekcie samodzielnie wykonane prace przyniosły seniorom wiele radości i dumy z siebie.  Uczestnicy zajęć w klubie   korzystali z pogody i większość zajęć ruchowych z trenerem odbywały się na świeżym powietrzu. Seniorzy  z chęcią wychodzą na spacery i uczestniczą w grach zespołowych takich jak ”Bulle”.

Seniorzy w Orłowie lubią tematy kulinarne często wymieniają się przepisami i nowymi pomysłami na zaprawy, często przynoszą swoje warzywa np. cukinie z których powstają pyszne zupy, pasztety czy leczo.

Klub wzbogacił się w nowe książki ze specjalną powiększoną czcionką co ułatwia czytanie seniorom. W klubie powstał również punkt wymiany prasy – seniorzy mogą wymieniać się przeczytaną gazetą oraz wypożyczyć przyniesioną przez innego uczestnika. Seniorzy poruszają tematy  o ekologii miedzy innymi segregacja śmieci, biblioteka i punkt wymiany prasy to mały krok w stronę ochrony środowiska.

Eleonora Chojnacka
Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie