Aktywny Klub Seniora w Łopatkach

W czasie godzin pracy Klubu seniorzy podejmują wiele aktywności, codziennie przygotowywane są posiłki, głównie obiady i ciasta, które są następnie konsumowane  przez seniorów. Panie mogą wymieniać doświadczenia kulinarne i rozwijać swoje pasje. Wykonywane są również prace rękodzielnicze. Pod okiem opiekunki wykonali samodzielnie doniczki cementowe. Podczas wspólnych pogadanek wymieniają się doświadczeniami, opowiadają o swoich zainteresowaniach, pasjach i rodzinach.

W czasie działania Klubu Seniora w Łopatkach prowadzone są zajęcia rekreacyjno-ruchowe. Seniorzy mają szansę wykonać ćwiczenia pod okiem instruktora, który w sposób profesjonalny pokazuje prawidłowy chód z kijkami. Instruktor ćwiczeń i jogi pokazuje ćwiczenia dostosowane do wieku i możliwości seniora. Seniorzy w Klubie w Łopatkach chętnie uczestniczą w zabawach zespołowych, lubią grać w gry karciane, planszowe i rękodzieło.

Seniorzy wybrali się również do nowo powstałego ośrodka. Wspólna biesiada nad jeziorem Łopatki, w nowo powstałym Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łopatkach. Nie zabrakło szaszłyków, kiełbasek i sałatek grillowych przygotowanych przez seniorów.