Lato w Klubie Seniora w Osieczku

Klub Seniora Osieczek w gminie Książki rozpoczął swoje działania w lipcu 2021 roku. Realizacja zadania odbywa się w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieczku. Klub jest czynny od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 13:00, a zajęcia będą się tam odbywały do końca listopada 2022r.

W tym czasie chcemy umożliwić seniorom korzystanie z zajęć w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulinarnej, kulturalnej i rekreacyjnej, w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach zadania przewiduje się udostępnienie seniorom infrastruktury pozwalającej na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania Pracy Klubu Seniora.

Klub seniora jest miejscem otwartym i przyjaznym dla seniorów. Oprócz zorganizowanych zajęć, seniorzy mają możliwość indywidualnego zagospodarowania czasu wg swoich potrzeb: spędzenia czasu spotykając się na przysłowiowych „pogaduszkach” przy kawie czy herbacie ze znajomymi, świętowania okazji rodzinnych w gronie przyjaciół i znajomych.

Każdy dzień pracy klubu rozpoczynamy wspólnym śniadaniem przygotowanym przez samych seniorów. Seniorzy uwielbiają umilać sobie czas przy grach planszowych oraz przy wspólnych „pogaduszkach”, dzięki którym widać uśmiechy na ich twarzach. Korzystają ze sprzętu sportowego zakupionego przez Stowarzyszenie Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica. Podczas zajęć seniorzy czytają książki, również mają możliwość wypożyczenia literatury do domu, gdyż książki są z dużą czcionką, celowo wydane dla osób starszych. W ramach projektu seniorzy mają zajęcia rekreacyjno-ruchowe i rękodzielnicze oraz spotkania z psychologiem i internistą.

Pod koniec września odbyła się pierwsza wycieczka Klubu Seniora Osieczek do instytucji Kultury. Seniorzy pojechali do kina na seans filmowy „Teściowie”. Dla większości osób była to pierwsza taka wycieczka w ich życiu. Grupa jest bardzo zorganizowana i sami seniorzy wspominają, że bardzo lubią przyjeżdżać na zajęcia do Klubu.