Klub Seniora w Kotnowie

      Projekt ,,Kluby Seniora w Gminie Płużnica – II edycja” umożliwił otwarcie Klubu Seniora również w Kotnowie. Do Klubu, który funkcjonuje od poniedziałku do czwartku uczęszcza 18 seniorów. W Klubie odbywają się zajęcia kulinarne, rekreacyjno-ruchowych, warsztaty rękodzielniczo-artystyczne, spotkania z psychologiem i porady prawne.

     Listopad w Klubie Seniora upłynął nam bardzo aktywnie. Byliśmy w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na kabarecie grupy Paranienormalni, skecze wszystkich rozbawiły do łez. Obchodziliśmy również w Klubie Dzień Seniora w czasie którego każdy uczestnik otrzymał dyplom Aktywnego Seniora.

      Natomiast grudzień upłynął nam w atmosferze przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach z rękodzieła wykonaliśmy mnóstwo ozdób świątecznych. Seniorzy wspólnie obchodzili również wigilię, śpiewali kolędy i dzielili się opłatkiem. Odwiedził nas też Święty Mikołaj, który przyniósł prezent dla każdego Seniora.

       Styczeń upłynął nam też pod znakiem wielu atrakcji. Oprócz zajęć rękodzielniczych, sportowych i warsztatów psychologicznych odbyły się również animacje z animatorem. Dla wszystkich uczestników było to nowe i ciekawe doświadczenie. Odwiedziły nas również dzieci, które powiedziały wiersze i zaśpiewały piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy otrzymali także przepiękne laurki od wnuków. Jednak przysłowiową ,,wisienką na torcie” był wyjazd na koncert Mariusza Kalagi. Występ piosenkarza wszystkim bardzo się podobał. Na koniec koncertu każdy z Seniorów otrzymał autograf i mógł zrobić sobie wspólne zdjęcie z artystą.

                                                                                       Opiekunka Klubu Seniora w Kotnowie

                                                                                                           Ewa Gołębiewska