Klub Seniora w Goryniu

Za nami kolejne miesiące działalności naszego klubu. Upłynęły nam szybko i aktywnie. Dzień zaczynamy od wspólnej kawy i rozmów, planujemy zajęcia na cały tydzień, robimy listę zakupów . Ostatnio jednak głównym tematem rozmów jest wojna trwająca za naszą wschodnią granicą. Postanowiliśmy chociaż trochę wesprzeć naszych sąsiadów i zorganizowaliśmy zbiórkę  dla uchodźców .Zebraliśmy sporo rzeczy które chociaż w minimalny sposób wesprą potrzebujących.

Wzięliśmy również udział w akcji Unicef „Wszystkie kolory świata”. Akcja miała na celu pozyskanie pieniędzy z licytacji ręcznie uszytych lalek szmacianek. W ciągu czterech dni stworzyłyśmy 15 lalek. Dodatkowo wsparłyśmy akcję zakupując 4 z nich, jedna została z nami na Sali .

W grudniu zorganizowaliśmy pieczenie pierników z wnukami seniorów, odwiedził nas również Mikołaj, okazało się że wszyscy byliśmy bardzo grzeczni .Odbyło się pierwsze spotkanie integracyjne w formie wieczerzy Wigilijnej, którą wspólnie przygotowaliśmy. Panowała miła i odświętna atmosfera.

W marcu wspólnie z klubami seniora z Płąchaw i Działowa byliśmy w kinie w Grudziądzu na filmie „Gierek”. Była to dla wszystkich miła odskocznia od codziennych zajęć.

W naszym klubie od początku króluje rękodzieło . Panie bardzo polubiły ten rodzaj spędzania czasu. Wykonywałyśmy różnego rodzaju ozdoby świąteczne Bożonarodzeniowe jak i teraz Wielkanocne. Panowie natomiast uwielbiają rozgrywać emocjonujące rozgrywki karciane. Odbywają się zajęcia z panią psycholog, zajęcia sportowe na których zawsze jest ciekawie, mogliśmy między innymi zapoznać się z tajnikami sztuki bokserskiej.  Zajęcia artystyczno-rękodzielnicze na których uczyliśmy się wyplatania makramy i zajęcia z panią florystką. Zdecydowanie dla nas tydzień kończy się za szybko.

Opiekunka Klubu Seniora w Goryniu

Nina Pesta