Klub Seniora w Blizienku

Z końcem marca mijają kolejne 3 miesiące funkcjonowania Klubu Seniora w Blizienku. Łącznie to już 9 miesięcy działalności. Uczestnicy z czasem mają coraz więcej zajęć i coraz więcej pomysłów jak zagospodarować czas wolny w Klubie. W dalszym ciągu biorą udział w zajęciach cyklicznych. O swoją kondycję dbają biorąc udział w cotygodniowych zajęciach rekreacyjno- ruchowych. Rozwijają swoje zdolności manualne podczas zajęć rękodzielniczych tworząc niepowtarzalne rzeczy, np. róże z wstążki satynowej oraz krokusy z krepy włoskiej, które będą stanowić element palm wielkanocnych. Cyklicznie odbywają się również spotkania grupowe z psychologiem. Oprócz tych wszystkich planowych zajęć Seniorzy każdego dnia wspólnie przygotowują obiady lub inne smakołyki. Czas wolny wypełniają różnymi dodatkowymi zajęciami, np. dużą popularnością cieszą się robótki rękodzielnicze, często szydełkują, wyplatają makramę, robią na drutach, tworzą kwiaty techniką kanzashi i wiele innych. Chętnie sięgają po gry, niezmiennie największą popularnością cieszą się kości, Rummikub i gry karciane. A także codziennie chętnie rozwiązują krzyżówki, wykreślanki, łamigłówki itp. Także mandale i kolorowanie po numerach cieszą się zainteresowaniem. Seniorzy czytają książki, które mogą wypożyczać do domu i uzupełniają kącik prasowy. Oglądają swoje ulubione programy w telewizji, a także mają możliwość nauczyć się obsługi komputera.
7 lutego w Klubie odbyła się prelekcja przedstawicieli Straży Pożarnej i Policji „Nie daj się oszukać. Czad zabija”. Dotyczyła różnego rodzaju zagrożeń, na które najczęściej są narażeni seniorzy. Np. dowiedzieli się jak ustrzec się przed oszustwem, jak reagować na próbę oszustwa itp. A także jak zachować bezpieczeństwo podczas sezonu grzewczego…
16 lutego Seniorzy oraz ich opiekunowie faktyczni wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl „ Kolacja dla głupca”. Wspaniałe przedstawienie sprawiło, że Seniorzy spędzili czas bardzo przyjemnie i do domu wrócili w doskonałych humorach.
23 marca Seniorzy mieli przyjemność wziąć udział w zorganizowanym w Klubie wykładzie „Jak dbać o słuch”. Każdy Senior miał możliwość bezpłatnego zbadania słuchu, z czego wszyscy chętnie skorzystali. A także dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat słuchu i jak o niego dbać.
Natomiast 30 marca gościliśmy w Klubie lekarza geriatrę. Tym razem Seniorzy sami zaproponowali interesujące ich tematy. Rozmawiali na temat depresji, cukrzycy i poszerzyli swoją wiedzę z pierwszej pomocy.
W Klubie również obchodzimy imprezy okolicznościowe. Świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Tłusty Czwartek a także wiele imienin i urodzin. W te dni zawsze robimy coś odświętnego, spędzamy ten czas w sposób wyjątkowy… Ale najbardziej zapamiętamy powitanie wiosny. Jedna z uczestniczek Klubu przedstawiła stworzoną przez siebie scenkę, sama ułożyła piosenkę, w pięknym stroju i w wyjątkowy sposób powitała wiosnę… I tak wraz z nadejściem wiosny Klub Seniora w Blizienku kończy kolejne 3 miesiące działalności. Miejmy nadzieję, ze wiosna zagości również w nas samych i z nowymi pomysłami, nową energią i wciąż tak licznie i chętnie będziemy przychodzić do Naszego drugiego domu.

Opiekunka Klubu Seniora w Blizienku

Anna Skwark