Klub Seniora w Osieczku

Kolejne miesiące spotkań w naszym Klubie Seniora minęły bardzo szybko. Spotykamy się systematycznie od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8:00 do 13:00. W każdy wtorek seniorzy mają zaplanowane spotkanie z panem Pawłem, który prowadzi zajęcia rekreacyjno-ruchowe. Z uwagi na rozbieżność wiekową uczestników klubu (od 65 do 92 lat), każdy ćwiczy według własnych możliwości fizycznych. Klubowicze chętnie uczestniczą w spotkaniach z panią psycholog, podczas których rozwiązują z zaangażowaniem ćwiczenia pamięciowe. Seniorzy z naszego klubu najbardziej uwielbiają zajęcia rękodzielnicze. Bardzo chętnie podejmują zadania, jakie przygotowuje im pani Małgorzata. Na ostatnich zajęciach wykonywali przepiękne róże ze wstążki satynowej. Podczas takich spotkań można zaobserwować ogromną współpracę i pomoc wzajemną naszych „uczniów”.
W styczniu dzień babci i dziadka obchodziliśmy niestety z tygodniowym opóźnieniem, ze względu na okres chorobowy i mniejszą frekwencję uczestników zajęć. Seniorzy bardzo lubią spotkania przy kawie i „pogaduchy”, podczas których zawsze jest wesoło i przyjemnie.
W lutym Walentynki obchodziliśmy wyjątkowo szczególnie. Tego dnia wybraliśmy się na koncert Chóru Music Everywhere do CKK Jordanki w Toruniu. Artyści śpiewali utwory znanych polskich muzyków takich jak: Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Grzegorz Ciechowski, Bajm, Marek Grechuta. Takie dni jak tłusty czwartek i śledzik również upłynęły w miłej atmosferze, tym bardziej, że słodkości na te dni wykonywali sami seniorzy. W naszym Klubie unosił się zapach smażonych pączków i faworków, które znikały z talerza w zastraszającym tempie.
17 marca gościliśmy u siebie seniorów z Klubu Seniora w Myśliwcu. Uczestnicy mieli możliwości dowiedzieć się, jak odbywają się spotkania u nas, jak i u gości. Niektórzy podczas tego spotkania integracyjnego spotkali znajomych, których nie widzieli kilka lat, dlatego dwugodzinna uroczystość minęła jakby trwała 10 minut.
23 marca odbyło się kolejne spotkanie z lekarzem Geriatrą, na którym specjalista odpowiadał na pytania nurtujące naszych seniorów. Seniorzy pytali o przyczyny bezsenności, o skurcze w organizmie, o depresję, o łuszczycę, o tarczycę, o bóle kręgosłupa oraz o funkcjonowanie sztucznej zastawki serca.
Wszystkim tym, którzy interesują się, co się dzieje w naszym Klubie Seniora serdecznie dziękujemy. Pozdrawiamy😊

Opiekunka Klubu Seniora w Osieczku

Monika Łęgowska