Klub Seniora w Blizienku

Z końcem czerwca mijają kolejne 3 miesiące funkcjonowania Klubu Seniora w Blizienku. Łącznie to już rok! Aż trudno uwierzyć jak ten czas szybko zleciał… Uczestnicy z czasem mają coraz więcej zajęć i coraz więcej pomysłów jak zagospodarować czas wolny w Klubie, m.in. przygotowują obiady, czytają prasę i książki, oglądają telewizję, rozwiązują krzyżówki, łamigłówki, wykreślanki, kolorują po numerach. Czas zajmują Im także robótki ręczne, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością, a także grają w kości, Rummikub i bule. Cyklicznie mają grupowe spotkania z psychologiem. Poprawiają kondycję podczas cotygodniowych zajęć rekreacyjno- ruchowych, korzystając ze sprzyjającej pogody Seniorzy chętnie chodzą na spacery lub uprawiają nordic walking. Swoje zdolności manualne doskonalą na zajęciach rękodzielniczych. Pod okiem instruktora stworzyli mnóstwo pięknych rzeczy, robili palmę wielkanocną, poznali technikę decoupage, haft wstążeczkowy, a także stworzyli naturę w szkle. Obchodzili Wielkanoc w Klubie, wspólnie przygotowali żurek i inne tradycyjne potrawy i zasiedli do symbolicznego śniadania wielkanocnego, otrzymali również prezenty od zająca.
Tuż po Świętach 8 Seniorów pojechało na turnus rehabilitacyjny do Ustronia Morskiego, gdzie mogli wypocząć, podreperować swoje zdrowie ale co równie ważne zintegrować się z uczestnikami innych klubów seniora z gminy Książki.
16 maja Seniorzy gościli w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Wzięli udział w lekcji historii w tamtejszej Izbie Regionalnej, a także zwiedzili wystawę papieską.
Świętowali również Dzień Matki. A 31 maja wzięli udział w Srebrnej Debacie pt. Nawigacja po świecie seniora.
8 czerwca natomiast odbyło się spotkanie integracyjne. Z tej okazji jedna z uczestniczek napisała wiersz, którym przywitała przybyłych na spotkanie. Seniorzy wraz ze swoimi opiekunami faktycznymi i zaproszonymi gośćmi biesiadowali przy suto zastawionych stołach a rozmowom i śpiewom nie było końca. Mieli także możliwość obejrzeć prezentację zdjęć z przebiegu działalności klubu od lipca 2021 do maja 2022.
22 czerwca Seniorzy po raz kolejny gościli w Klubie swoich opiekunów, tym razem na Praktycznych warsztatach opieki senioralnej… Było to spotkanie z pielęgniarką a tematem było zdrowe żywienie seniorów.
Pod koniec  czerwca na zaproszenie Klubu Seniora w Zaskoczu Seniorzy spędzili dzień w tamtejszym klubie. I tym miłym spotkaniem zakończyli kolejne 3 miesiące w Klubie Seniora Blizienko.