Kluby Seniora w Uciążu i Nowej Wsi Królewskiej

Seniorzy z Nowej Wsi Królewskiej i Uciąża z wielką chęcią dalej uczęszczają na zajęcia do klubów. Rozwiązują dużo łamigłówek umysłowych, krzyżówek, wykreślanek. Grają w ulubione gry i zabawy „Hexx”, „Kalambury”, „Bingo”, „Pamięć”. Poprzez takie zajęcia nie tylko Seniorzy ćwiczą pamięć, ale także motorykę małą, jakże ważną w codziennym funkcjonowaniu. Chętnie uczęszczają w oferowanych zajęciach z trenerem zajęć rekreacyjno-ruchowych, trenerem rękodzieła oraz psychologiem. Wszystkie te zajęcia pomagają w podtrzymaniu sprawności fizycznej, psychicznej oraz dostarczają wiele radości i satysfakcji z wykonywanych prac, ćwiczeń.

W kwietniu odwiedził nas Pan Marian Łazarski z Powiatowej Straży Pożarnej z Wąbrzeźna. Na tym spotkaniu przedstawione zostały zasady udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy chętnie wysłuchali i brali aktywny udział w działaniach. Ponadto uczestnicy projektu wzięli udział w wykładzie dotyczącym dbania o zmysł słuchu oraz mogli przebadać swój słuch.

Z kolei w maju Kluby Seniora Uciąż i Nowa Wieś Królewska wybrały się na wycieczkę do zamku w Golubiu – Dobrzyniu oraz do Osady Karbówko. Wyjazd jak zawsze był udany, a Seniorzy zadowoleni. Jak co roku 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki. Panie i Panowie wspominali swoich rodziców oraz beztroskie dzieciństwo.

Miesiąc czerwiec przyniósł wiele uśmiechów i radości. Podczas zajęć rękodzielniczych uczestnicy wykonywali piękną biżuterię, która będzie pamiątką na długie lata. Jak co miesiąc również i w czerwcu obchodzimy urodziny seniorów. Jest to czas wspólnych śpiewów i recytowania wierszyków okolicznościowych.

Nasze Kluby Seniora to panaceum na samotność, apatię i wycofanie społeczne. Miejsca, w których można dzielić się doświadczeniami i szlifować nowe umiejętności.

Opiekunki Klubu Seniora w Uciążu i Nowej Wsi Królewskiej
Justyna Sklenarska i Anna Rutkowska