Klub Seniora Orłowo

Podczas codziennych zajęć seniorzy  w klubie dużo rozmawiają na bieżące tematy sportu i polityki, mają też okazję do  wspólnych zajęć kulinarnych czy rękodzielniczych.

Seniorzy często poruszają tematy tradycji świątecznych, rozmawiają na temat prawidłowej diety seniora. Wszyscy  z chęcią uczestniczą w zajęciach, na których ćwiczą pamięć poprzez zagadki ,rebusy, zadania matematyczne, obrazowe, kojarzeniowe, ale również aktywnie uczestniczą w grach i zabawach ruchowych. Dużym powodzeniem cieszy się fotel do masażu i mała siłownia wewnętrzna.

Podczas zajęć panie poruszają również tematy kulinarne, zachęcam wszystkich do korzystania z komputerów i wyszukiwania pomocnych wiadomości o wartościach odżywczych przypraw, z których korzystają na co dzień.

Dużym zainteresowaniem za to  wśród panów cieszą się gry karciane, ale wszyscy z chęcią uczestniczą w grach towarzyskich tj. „piknik słów” ,”5-sekund” czy „rummikub”.

Seniorzy z Orłowa wraz z opiekunami w maju mieli okazje uczestniczyć w wyjazdach integracyjnych na koncert Szlagierów Śląskich oraz kabaret „Paranienormalni”. W czerwcu dzięki uprzejmości przychodni specjalistycznej z Wąbrzeźna AUDIKA wszyscy seniorzy mieli okazje wysłuchać wykładu jak zadbać o higienę ucha, oraz zbadać słuch.

W czerwcu seniorzy zorganizowali piknik, piekli wspólnie kiełbaski brali udział w kalamburach, konkursach i loterii z zadaniami.

Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie
Eleonora Chojnacka