Klub Seniora w Zaskoczu

Czas wakacyjny w Klubie Seniora Zaskocz przebiegał bardzo intensywnie. Mieliśmy jak zwykle cykl naszych stałych zajęć. Ponadto seniorzy brali udział w przygotowaniach do dożynek. Tradycyjnie już świętowaliśmy urodziny uczestników Klubu. Do ciekawszych wydarzeń należą spotkania towarzyskie z innymi Klubami Seniora.
Najpierw do naszego Klubu zaprosiliśmy zaprzyjaźniony Klub Seniora w Blizienkach. Tego dnia w godzinach porannych padał intensywny deszcz. Jednak po chwili rozpogodziło się. Mogliśmy zacząć wspólne biesiadowanie i konkurs, który wywołał na sali ogromny ubaw. Po poczęstunku udaliśmy się na spacer po parku. Szkoda, że goście musieli tak szybko odjeżdżać.

Niedługo później wybraliśmy się z wizytą do Klubu Seniora w Blizienkach. Spotkanie przebiegało również w przemiłej atmosferze. Obiad był pyszny. Niespodziewanie na stole ogromną „furorę” zrobił przepis na cukinie w pomidorach ze słoika. Każdy senior dostał później przepis, który „rozszedł się jak świeże bułki”, nie tylko po członkach Klubu, ale również po ich najbliższych znajomych.

W sierpniu natomiast gościliśmy Klub Seniora Osieczek. Spotkanie miało swój niepowtarzalny klimat. Jedna seniorka była bardzo zachwycona tym spotkaniem, gdyż mogła się zobaczyć i porozmawiać z długo już niewidzianą przyjaciółką. Tego dnia udaliśmy się na wspólny spacer, mimo ogromnego upału na dworze. Zaprzyjaźnieni seniorzy podziwiali nie tylko piękne widoki, ale również cementowe dekoracje wykonane rok temu przez nasz Klub.
W tym samych miesiącu odwiedziliśmy Klub Seniora w Osieczku. Dużym szokiem dla większości seniorów było jego usytuowanie. Nikt do tej pory nie wiedział, gdzie znajduje się Klub Seniora w Osieczku. Mamy nadzieję, że jeszcze uda nam się zorganizować kolejne wizyty.

20 lipca odbyło się spotkanie integracyjne w I rocznicę działalności Klubu Seniora Zaskocz. Pogoda tego dnia była wspaniała. Podczas imprezy podsumowaliśmy dotychczasową działalność Klubu. Na ekranie puszczony był pokaz slajdów z ciekawszymi zdjęciami. Dodatkowo można było obejrzeć fotografie w tradycyjnej drukowanej formie.
Jednak chyba najważniejszym wydarzeniem minionych miesięcy był II Gminny Dzień Seniora zorganizowany przez Gminę Książki. Spotkanie w tym roku odbyło się 13 września w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Osieczku. Po wspólnym posiłku uczestnicy zaczęli się bawić przy muzyce. Nawet sam Wójt Gminy Książki nie odmówił sobie wspólnych tańców z seniorami, co może świadczyć tylko cudownym klimacie i wspaniałych ludziach uczestniczących w tym spotkaniu.

Opiekunka Klubu Seniora

Marta Wzorek