Lato w Klubie Seniora w Orłowie

Lato 2022 w Klubie Seniora w Orłowie było pełne ciekawych rozmów i zajęć. Wszystkie gry, zajęcia kulinarne, rękodzielnicze i sportowe  wypełniają seniorom czas spędzony razem , że nim się obejrzeli to  zawitała do nich  jesień.

Wszystkich Panów pochłonęły gry karciane tak mocno, że trzeba było silnie namawiać na rozpalenie grilla, czy uczestniczenie w grach i zabawach na świeżym powietrzu.

Wśród Pan górują za to tematy kulinarne. Seniorki uprawiają działki i dzielą się swoimi przepisami na zaprawy, wymieniają przepisami na wypieki ciast i ciasteczek z owocami sezonowymi. Uczestniczki zajęć  z chęcią dzielą się swoimi zbiorami przynoszą pomidorki i ogórki na sałatki i zaprawy, z cukinii pieką pasztety , a śliwki, rabarbar i jabłuszka  wykorzystują na ciasta i kompoty.

Seniorzy zostali zachęceni do wykonania z odpadów gazetowych  wikliny papierowej , a następnie skręcać i sklejać  z wikliny figurek tak zwanych „Afrykanek”. Wszystkich zainteresowanych zajęcia plastyczne tak pochłonęły, że w każda wolną chwilę wracały wykonywać dalszą część, z czego powstały niesamowite prace. Na zajęciach rękodzielniczych wszyscy mieli okazję wykazać się fantazją i skomponować własne bukiety, stroiki kwietne i  wykonać własną mozaikę na doniczce.

Seniorzy korzystali z pogody, wychodzili na spacery, korzystali z siłowni zewnętrznej i  brali  udział w grach terenowych. Często rozwiązywali  zadania poprawiające sprawność umysłową i ruchową.

Seniorzy z Orłowa wraz z opiekunami w sierpniu mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe kulturalnym do Ciechocinka na koncert Eleni. W Ciechocinku spędzili  wolny czas na spacerach i wypoczynku pod tężniami po czym udali się do Teatru Letniego na koncert. Wszyscy uczestnicy wracali do domu weseli, wypoczęci i  rozśpiewani. Wyjazd był okazją do wspólnego i aktywnego spędzenia czasu wolnego, rozmów i wspomnień.

Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie
Eleonora Chojnacka