Małe Granty w Gminie Płużnica

Grupa nieformalna “Orłowianki” z Orłowa, w lipcu i sierpniu tego roku  realizowała projekt “Sport to zdrowie” na terenie naszego sołectwa, pod Patronatem UKS “Płużnica”.

Grupa nieformalna wzięła udział w konkursie “Małe Granty Gminy Płużnica” współfinansowanego  przez Gminę Płużnica , a realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

Projekt był skierowany do dzieci z Ostrowa I Orłowa, jak również do dzieci z Ukrainy, mieszkających obecnie w Orłowie.

Zajęcia odbywały się regularnie na boiskach sportowych w Orłowie i prowadzone były przez zatrudnionego wykwalifikowanego trenera.

Poprzez zajęcia dzieci nabyły i utrwaliły umiejętności gry w piłkę nożna oraz siatkową. Dzieci miały okazje do zdrowej rywalizacji, nabycia umiejętności pracy w zespole i najważniejsze wspólnego aktywnego spędzania czasu wolnego. Wszyscy uczestnicy lepiej się poznali oraz zintegrowali, a kibicujący im rodzice wraz z rodzeństwem spędzali ze sobą więcej czasu na świeżym powietrzu na rozmowach i dobrej zabawie. W projekcie wzięła udział dwójka dzieci z Ukrainy, którzy obecnie mieszkają w Orłowie, była to świetna okazja do  integracji chłopców z rówieśnikami z Orłowa i Ostrowa. Dzieci lepiej się poznały, spędziły więcej czasu ze sobą.

Na treningach panowała bardzo miła atmosfera przez co uczestnicy za każdym razem z niecierpliwością czekali na następny trening.

Na zakończenie projektu rodzice  uczestników zorganizowali spotkanie integracyjne przy ognisku, na którym nie zabrakło wspólnych gier i zabaw.

Nie mogło się obyć bez nagród dla uczestników treningów za aktywny udział w spotkaniach.

Cieszymy się, że dzięki pozyskanym funduszom możemy realizować działania promujące aktywne spędzanie czasu wolnego z dala od komputera i telefonu. Spotkania takie wzmacniają więzi wśród mieszkańców, pomagają nawiązać nowe znajomości.

Za pomoc przy realizacji projektu serdecznie dziękuje Pani Sołtys Orłowa Eleonorze Chojnackiej, za  profesjonalne treningi Panu Radkowi Goral, oraz  wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc przy realizacji projektu serdecznie dziękuję Liderka Grupy Nieformalnej Dorota Tuchalska.