Minęły kolejne miesiące działalności Klubu Seniora w Blizienku

Minęły kolejne 3 miesiące działalności Klubu Seniora w Blizienku, więc nadszedł czas by napisać kilka słów. Seniorzy czas wypełniali tak jak do tej pory, czyli m.in gotowaniem, czytaniem, grami, krzyżówkami, rękodziełem, telewizją itd. i mieli coraz więcej pomysłów jak się nie nudzić. W dalszym ciągu Seniorzy brali udział w cyklicznych zajęciach. Co tydzień poprawiali kondycję podczas zajęć rekreacyjno- ruchowych, a korzystając z pogody chodzili na spacery lub grali w bule.

Z początkiem wakacji mieli okazję 2 razy wziąć udział w webinarach Letniej Akademii Seniora oglądając, m.in w „Serduszko puka w rytmie zdrowia” i „Zapomnij o problemach z pamięcią! Dowiedz się jak wzmocnić koncentrację”.
O manualne zdolności dbali podczas zajęć rękodzielniczych poznając nowe techniki takie jak: haft wstążeczkowy, malowanie na szkle, makrama.

O pogodę ducha dbała pani psycholog. W zajęciach z psychologiem brali udział również opiekuni faktyczni.
Praktyczne warsztaty opieki senioralnej były kolejną okazją do spotkania się z opiekunami faktycznymi i wzięciu udziału w pouczających spotkaniach, mieli możliwość dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zdrowia, np. o cukrzycy, udarach, chorobach układu krążenia itp.

Czas Seniorom upływał również na zabawie, coraz częściej wychodzili poza Klub. Po niedawnej wizycie w Zaskoczu przyszedł czas na rewizytę pod koniec lipca, która okazała się bardzo udana. W podziękowaniu Seniorzy Z Blizienka obdarowali gości własnoręcznie robionymi różami z rajstop.

W sierpniu zaś spędzili dzień w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Osieczku, gdzie odbyło się spotkanie integracyjne z tamtejszym Klubem Seniora. Seniorzy lepiej się poznali, wspólnie biesiadowali przy ognisku i poczęstunku. Korzystali z atrakcji CAW, odważni pływali kajakami i rowerami wodnymi.

We wrześniu ponownie zawitali do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Osieczku. Tym razem na II Gminny Dzień Seniora zorganizowany przez Wójta Gminy Książki. W tym wydarzeniu brali udział seniorzy z wszystkich Klubów a także wszyscy chętni seniorzy z całej gminy. Przy suto zastawionych stołach biesiadowaniu nie było końca. Dzień ten umilił występ przedszkolaków i podarunki przez nich wręczane. Seniorzy mieli możliwość zintegrować się, pośmiać, pośpiewać i potańczyć.

Wrzesień Seniorzy zakończyli spotkaniem z lekarzem geriatrą, podczas którego ćwiczyli pamięć i koncentrację i jak zawsze wynieśli sporo wiedzy na interesujące ich tematy.
Tym samym zakończyliśmy kolejne 3 miesiące działalności i już z nowymi pomysłami zaczynamy kolejny miesiąc, a zacznie się hucznie, gdyż przed nami spotkanie integracyjne.

Pozdrawiam,
Opiekunka Klubu Seniora w Blizienku
Anna Skwark