Pracownicy TRGP na szkoleniu

Pracownicy Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica w dniach 20-22.10.2022 uczestniczyli w szkoleniu z zakresu umiejętności i poszerzania kompetencji miękkich z elementami treningu mentalnego pn. „Po drugiej stronie jest też człowiek. Komunikacja i relacje w Stowarzyszeniu.” Szkolenie odbywało się w Maruszy, wzięło w nim udział 10 uczestników. Szkolenie prowadziła osoba, która jest Certyfikowanym Trenerem Mentalnym i Licencjonowanym Trenerem Structogram® Polska. Szkolenie było głównie nastawione na polepszenie współpracy i komunikacji pracowników.

Pracownicy podczas aktywnego wykonywania zadań nauczyli się rozpoznawać mocne strony oraz deficyty zarówno u siebie jak i u innych osób. Podczas elementów treningu mentalnego pracownicy Stowarzyszenia popracowali nad pewnością siebie oraz poczuciem własnej wartości w rozmowie z drugim człowiekiem. Kreatywne gry, zabawy i animacje jeszcze bardziej zwiększyły integrację wśród pracowników.

Wstęp do treningu Structogram® pozwolił na naukę dzielenia obowiązków oraz przyjemności w zgodzie z zainteresowaniami i predyspozycjami pracowników. Każdy uczestnik dowiedział się jaki typ osobowości posiada, co pozwoli na lepsze zrozumienie podczas współpracy. Szkolenie zakończyło się treningiem uważności, refleksją oraz wspólną zabawą. Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością zaowocują jeszcze lepszymi relacjami i komunikacją w zespole.

Szkolenie zorganizowane zostało w ramach projektu „Inicjuj z FIO 3.0” współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.