Klub Seniora Blizienko

Z końcem roku minął kolejny kwartał działalności Klubu Seniora w Blizienku. A zaczął się hucznie od spotkania integracyjnego „ Dary Lata”. Seniorzy wspólnie z opiekunami faktycznymi i zaproszonymi gośćmi biesiadowali przy suto zastawionych stołach, na których gościły potrawy z darów lata i jesieni.

Seniorzy w dalszym ciągu brali udział w cyklicznych zajęciach, tj. w zajęciach rekreacyjno- ruchowych, w spotkaniach z psychologiem i zajęciach rękodzielniczych, na których wykonali m.in. sowy i anioły techniką makrama, stroiki na groby na Wszystkich Świętych, skrzaty ze skarpet, a także stroiki na Boże Narodzenie. Coraz częściej sięgali po różne gry, rummikub, kości, 5 sekund i inne.

W październiku Seniorzy uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Gościli Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Książkach, która przedstawiła ofertę skierowaną do seniorów, mówiła m.in. o czytnikach, audiobookach, prasie i nowościach wydawniczych.

W listopadzie Seniorzy pojechali do kina na film „Listy do M. 5”. Wyjazd był bardzo udany, film się spodobał, a uśmiech nie schodził z twarzy Seniorów jeszcze długo po seansie. Wrócili do Klubu w wyśmienitych nastrojach.

Jeszcze w listopadzie gościli pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Książkach. Mieli możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania i dowiedzieć się o ofertach skierowanych do seniorów.

A że w Klubie lubiane są wszelkie imprezy, to Seniorzy obchodzili Andrzejki. Dzień upłynął na grach, zabawach, tradycyjnie na wróżbach, oj śmiechu było co niemiara.

W międzyczasie pomiędzy zajęciami Seniorzy sami organizowali sobie czas wolny, niezmiennie największą popularnością cieszyły się wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Sami przygotowywali kwiaty ze wstążki, które potem wykorzystali do wieńców. Także zadbali o wystrój choinki, nowe aniołki, bombki i inne ozdóbki znalazły miejsce na naszym klubowym drzewku.

Kwartał ten Seniorzy zakończyli Spotkaniem Opłatkowym. Przygotowania trwały kilka dni. Seniorzy zadbali o wystrój sali, pięknie nakryli stoły, a także przygotowali tradycyjnie 12 potraw wigilijnych. Złożyli sobie nawzajem piękne życzenia, podzielili się symbolicznie opłatkiem. Tego dnia Seniorzy gościli Panią Ewę, córkę jednej z seniorek, która uświetniła to spotkanie grając na akordeonie i saksofonie i śpiewając kolędy wspólnie z seniorami. Dla każdego znalazł się także drobny upominek pod choinką.  I tak Seniorzy w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze spędzili ten wyjątkowy dzień i zakończyli spotkania w 2022r.

Wraz z Seniorami życzymy szczęścia i pomyślności w Nowym Roku.

Anna Skwark, opiekun Klubu Seniora Blizienko.