Klub Seniora Orłowo

W klubach zawsze dużo się dzieje, a czas jesienno–zimowy, gdzie tematyka świąt jest bogata bo Andrzejki, Wszystkich Świętych, Dzień Seniora czy  Boże Narodzenie to  niekończące się rozmowy o świętach, przygotowaniach prac plastycznych we własnym zakresie jak i prace rękodzielnicze z trenerami.

Seniorzy z chęcią tworzyli stroiki dla bliskich na cmentarze jak i na podarunki pod choinkę wytężając umysły, wyobraźnię i ćwicząc  dłonie. Wszystkie prace w okresie od października do grudnia były ściśle związane z każdym zbliżającym się świętem. Seniorzy dużo rozmawiali o starych obrzędach, potrawach i o nowinkach ucząc się na nowych przepisach ściągniętych z Internetu. Zajęcia kulinarne to świetna okazja do wymiany między seniorkami doświadczeniem i przepisami, próbowania oraz uczenia się nowinek.

Seniorki przygotowały potrawy na obchody Dnia Seniora,  organizowały zajęcia kulinarne na których przygotowywały pierniki, makowce i pierogi na wspólną wigilię. W  klubie  nie zabrakło przygotowań do spotkania z Mikołajem, który zostawił dla wszystkich drobny upominek, a wróżby Andrzejkowe zaskoczyły niejednego seniora.

Seniorzy mieli okazję do wyjazdu na inhalację solankową do Grudziądza, która wszystkich odprężyła i dostarczyła odrobinę odporności, która w okresie jesiennym jest tak bardzo seniorom potrzebna.

Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie
Eleonora Chojnacka