Klub Seniora Zaskocz

Jak zwykle w Klubie Seniora Zaskocz działo się bardzo dużo. Tradycyjnie już seniorzy brali  udział w stałych zajęciach. Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rękodzielnicze. Wszystkie prace manualne wykonane od października do grudnia były związane ze zbliżającymi się świętami. Każdy miał okazję wykonać m.in. stroiki dla bliskich na cmentarze czy stroiki na Boże Narodzenie. Oczywiście na zajęcia sportowe czy warsztaty z psychologiem uczestnicy przychodzili również z  wielką chęcią.

Naszą ulubioną grą jest gra w kości. Pani Irenie udało się pobić najwyższy możliwy rekord. Miała same szóstki „z ręki”. Z kolei pani Zdzisi udało się zdobyć również wysoki wynik, bo wyrzuciła piątki „z ręki”.

W październiku mieliśmy okazję zwiedzać naszą lokalną Izbę Regionalną znajdującą się w Książkach. Prelekcję prowadził pan Eugeniusz Dylewski, który jest miłośnikiem historii i założycielem wyżej wymienionej Izby. Seniorzy mieli okazję powspominać dawne czasy i sprzęty gospodarstwa domowego, którego używali  w życiu codziennym.

W listopadzie pojechaliśmy do Grudziądza na koncert Teresy Werner. Wyjazd upłynął nam w cudownym klimacie. Jeszcze długo wspominaliśmy tą wycieczkę.

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Seniorzy zasiedli do suto zastawionego stołu i bawiliśmy się w wróżby andrzejowe.

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia stworzyły klimat do rozmów z nimi związanymi. Wspólnie piekliśmy pierniki, lepiliśmy pierogi i inne potrawy wigilijne, ubieraliśmy choinkę. Ponownie zasiedliśmy do wspólnej Wigilii i dzieliliśmy się opłatkiem.

Wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wąbrzeźnie. Podczas tego kiermaszu wyłoniono laureatów powiatowego konkursu cukierniczego pt. „Piernik świąteczny”. Wzięliśmy udział w tym konkursie i zajęliśmy III miejsce. Z kolei Pani Stasia została laureatką konkursu pt. „Świąteczna choinka”. Zajęła w nim III miejsce. Wykonała przepiękną choinkę przestrzenną wykonaną na szydełku. Zwycięzcom gratulujemy.

Marta Wzorek, opiekun Klubu Seniora Zaskocz