Klubu Seniora w Łopatkach

W minionym czasie w Klubie Seniora w Łopatkach jak zwykle seniorzy mieli ciekawie wypełniony czas. W październiku odwiedził nas specjalista geriatra  Dr Tomasz Sacha, który w sposób interesujący i ciekawy omówił procesy demencji i wykonał indywidualne testy pamięci każdemu seniorowi.

Cyklicznie w klubie odbywają się zajęcia ze specjalistami.  Seniorzy ćwiczą pod okiem instruktora, usprawniają ciało, ćwiczą refleks i koncentrację. Pod okiem instruktorki rękodzieła wykonali kolorowe witraże, które ozdobiły ściany świetlicy. Końcem października w ramach warsztatu rękodzieła seniorzy z pomocą Pani Małgorzaty Góreckiej wykonali wiązanki nagrobne, które zanieśli na pomniki swoich bliskich z okazji święta Wszystkich Świętych. Na kolejnych warsztatach wykonali anioły makramowe, stroiki bożonarodzeniowe, dekoracje na świąteczne stoły. Nie zabrakło również spotkań z psychologiem, gdzie seniorzy wykonują ćwiczenia pamięciowe.

Te stałe programowe zajęcia przeplatają się z różnymi radosnymi wydarzeniami, tj . wyjazd do CAW w Łopatkach, wyjazd do kina, wyjazd do seniora na urodziny, Andrzejki w Klubie Seniora, Wigilia w Klubie, nad którymi muszę się bardziej rozpisać.

21 listopada odbył się wyjazd do Grudziądza.  Seniorzy wraz z opiekunami faktycznymi obejrzeli w kinie film pt. „Prorok”  , nawiązujący do czasów komunizmu w Polsce i życia ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Końcem listopada odbyły się imieniny seniora Andrzeja, gdzie nie zabrakło życzeń, wróżb, zabawnych anegdot i tańców.

Grudzień to wytężony czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia i przygotowań do spotkania opłatkowego, na które seniorzy zaprosili opiekunów faktycznych, oraz znamienitych gości. Przy wspólnym stole złożyli sobie życzenia i obdarowali się wzajemnie prezentami. W spotkaniu uczestniczył ks. Zbigniew Żynda i przedstawiciele województwa, Gminy Książki i sołectwa Łopatki.  Seniorzy otrzymali dużo pięknych i krzepiących życzeń m.in. od  Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana  Zbigniewa Sosnowskiego, Wójta Gminy Książki Pana Krzysztofa Zielińskiego, przedstawiciela Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica Pani Agnieszki Huzarskiej, Przewodniczącego Rady Pana Marka Macikowskiego i pozostałych zaproszonych gości.

Wszystkiego najlepszego na 2023 Rok życzą Seniorzy z Klubu Seniora w Łopatkach!