Klub Seniora Blizienko

Czas płynie nieubłaganie, za nami kolejne 3 miesiące działalności Klubu Seniora Blizienko. Nowy rok Seniorzy zaczęli wypoczęci po świątecznej przerwie, w dobrym zdrowiu z nadzieją na kolejne udane dni. Czas w Klubie spędzali na codziennych zajęciach, już można powiedzieć rutynowych. Wspólne codzienne gotowanie obiadów to już rytuał. Czas wypełniony był cyklicznymi zajęciami, tj. rekreacyjno- ruchowymi, rękodzielniczymi, spotkaniami z psychologiem. Coraz więcej  czasu Seniorzy poświęcili na rozszyfrowanie nowych gier. Bardzo popularny okazał się Triominos, Bingo Lotto, Pamięć, 5 sekund, często urządzali sobie tzw. Dzień Gier. Poza tym niezmiennie popularnością największą cieszyły się wszelkie robótki ręczne, zadbali żeby każdego seniora w Klubie obdarować kurą zrobioną na szydełku. Jeszcze w styczniu Seniorzy mieli okazję do spotkania integracyjnego z Klubem Seniora Zaskocz. 24 stycznia wspólnie pojechali do kina na film pt. „Ślub doskonały”. Wyjazd był bardzo udany i jak zwykle Seniorzy wrócili z kina w doskonałych humorach.

W Klubie obchodzono również wszelkiego rodzaju święta: Tłusty Czwartek, na który Seniorzy nawet sami upiekli przepyszne pączki. W Dzień Kobiet nie zabrakło pięknych kwiatów dla Pań od Kolegów seniorów i słodkości dla Panów od koleżanek seniorek z okazji Dnia Mężczyzny. Również imieniny i urodziny koleżanek i kolegów z Klubu obchodzili odświętnie.

Dnia 16 marca Seniorzy wybrali się do Klubu Seniora Osieczek na spotkanie integracyjne „Przyroda w obiektywie”. Zaproszone były wszystkie Kluby Seniora Gminy Książki, więc była to świetna okazja do rozmów, żartów i lepszego poznania się z Seniorami z innych Klubów. A przy okazji do obejrzenia zdjęć i wysłuchania prelekcji  zaproszonego gościa.

Koniec marca był smutnym czasem w Klubie, zmarła jedna z Seniorek, nasza Pani Elutka. Był to dla Seniorów czas zadumy i wspomnień.

Ostatnie dni miesiąca Seniorzy pod okiem opiekunki stworzyli sobie stroiki wielkanocne z jaja styropianowego i gałęzi brzozy. Powstały cudne dekoracje, które zapewne będą ozdobą na świątecznych stołach. Marzec kończymy planowaniem Śniadania Wielkanocnego, by móc wspólnie zasiąść przy stole, zjeść tradycyjne wielkanocne potrawy i złożyć sobie najlepsze życzenia na Święta.

W imieniu własnym i Seniorów z Klubu Seniora Blizienko życzę wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości a także serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół. Wesołego Alleluja.

Anna Skwark
opiekunka Klubu Seniora Blizienko