Klub Seniora Orłowo

Zimową porą wiadomo wszyscy oczekujemy wiosny i słoneczka. Seniorzy w klubie byli zajęci rękodziełem , kulinariami i spotkaniami ze specjalistami , że nawet nie wiadomo kiedy a z grudnia zrobił się marzec.

Seniorzy jeszcze zimową pora sadzili domowe,  kwitnące kwiaty i dowiadywali się jak o nie dbać aby wiele lat mogły cieszyć oko. Klubowicze mieli okazję do kilku spotkań z pielęgniarką geriatrii , na których uczyli  się między innymi jak dbać o skórę dłoni i twarzy. W lutym przygotowali odlewy z gipsu, a czym bliżej świąt wielkanocnych tym więcej pomysłów na tworzenie stroików i tak powstały w KS w Orłowie stroiki z filiżanek oraz na plastrze drewna o tematyce świątecznej. Seniorzy bardzo lubią rozmawiać o kulinariach, wymieniać się przepisami chwalić nowymi pomysłami dlatego w marcu zorganizowali zajęcia kulinarne, na których przygotowali w grupach potrawy na obchody Dnia Kobiet, na których  to również  nie zabrakło wielu serdecznych życzeń i kwiatków. Na zakończenie karnawału zorganizowano spotkanie w kolorowych  nakryciach  głowy, konkursy muzyczne i wspólne śpiewanie. W marcu tradycyjnie seniorzy przygotowali “Marzanne” I wybrali się na spacer pożegnać zimę, a po spacerku w promieniach słońca przywitać słoneczną wiosnę i spalić kukłę.

W marcu seniorzy wraz z opiekunami uczestniczyli  w wyjeździe do Torunia na Koncert Wiedeński.

Podczas codziennych  spotkań w klubie seniorzy w Orłowie dużo rozmawiają na tematy bieżące , grają w gry towarzyskie, rozwiązują zagadki i zadania,  często wspominają swoje rodzinne  strony, rodzinę znajomych i koleżanki z młodzieńczych lat.

Wszystkie spotkania i rozmowy to dla seniorów mile spędzony czas wśród rówieśników, który pomaga choć na chwile zapomnieć o codziennych troskach i problemach.

Eleonora Chojnacka
Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie