Ciafrotowo – Kociewie Świeckie

Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica serdecznie zaprasza do Ciafrotowa !

Ciafrotowo mieści się w Średniej Hucie (w gminie Warlubie). To nowe miejsce na edukacyjnej mapie województwa kujawsko – pomorskiego, w którym  stworzono dom otwarty dla różnego rodzaju działań twórczych i integracyjnych.

Dom, do którego zapraszamy, jest pełen kolorów, zdobią go murale wykonane przez muralistę Marcina Gręźlikowskiego, przedstawiające, wymyślone przez dzieci z miejscowej szkoły, kociewskie postaci: Bandę Kota Ciafrota.

Przyjeżdżając do Ciafrotowa, dzieci/młodzież wcielają się w tajnych agentów i podczas  terenowej gry detektywistycznej (dopasowanej do wieku uczestników),  szukają zaginionego kociewskiego kwiatu (dzieci młodsze), bądź tropią przestępcę, odkrywają motyw i narzędzie zbrodni (dzieci starsze i młodzież). Akcja gry zawiera wiele kociewskich elementów.  Gra wiedzie przez las (głównymi ścieżkami) dzięki czemu dzieci/młodzież spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni nadleśnictwa Osie.

Wizyta w Ciafrotowie to również warsztaty kreatywne, pyszna, domowa kuchnia, a dla chętnych wizyta w sklepiku z pamiątkami.

Link do oferty: POBYTY JEDNODNIOWE – Kultura na Wsi