Klub Seniora w Osieczku

Nadszedł czas, żeby kolejny raz opowiedzieć Wam co ciekawego wydarzyło się w I kwartale 2023r.  w naszym KLUBIE SENIORA w OSIECZKU.  Tak jak już wcześniej pisałam nasi seniorzy systematycznie uczęszczają na spotkania z trenerem, który prowadzi zajęcia sportowe w każdy wtorek, dwa razy w miesiącu odbywają się zajęcia rękodzielnicze oraz dwa razy w miesiącu seniorzy mają zajęcia z panią Psycholog. W wolnym czasie gotujemy, gramy w gry planszowe, rozwiązujemy zadania pamięciowe, chodzimy na spacery, oglądamy ciekawe filmy o Polsce oraz przy gorącej kawie urządzamy sobie pogadanki na tematy które interesują naszych seniorów.

12 stycznia 2023r. nasz Klub miał przyjemność skorzystać z zaproszenia od zaprzyjaźnionego Klubu Seniora w Myśliwcu. Przy wspólnej kawie, poczęstunku i przyśpiewkach bardzo miło upłynął czas wszystkim seniorom.

30 stycznia 2023r. wybraliśmy się do kina do Grudziądza na biograficzny film o Annie Przybylskiej pt. „ANIA”. W wolnym czasie seniorzy mogli przejść się po galerii i różnych butikach lub rozgrzać się filiżanką smacznej kawy, gdyż pogoda w ten zimowy dzień była śnieżna i wietrzna.

Dnia 16.03 2023r. Odbyło się spotkanie integracyjne w Klubie Seniora Osieczek pt. „Przyroda w obiektywie”. Było to spotkanie integracyjne, na które Klub Seniora Osieczek zapraszał zaprzyjaźnione kluby z gminy Książki, tj. Klub Seniora w Zaskoczu, Klub Seniora w Łopatkach i Klub Seniora w Blizienku. Na uroczystość dotarli również zaproszeni goście: Wójt Gminy Książki Krzysztof Zieliński oraz pani Agnieszka Huzarska z TRGP (Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica).

Opiekunka Klubu Seniora w Osieczku Monika Łęgowska, przygotowała niespodziankę dla wszystkich seniorów zapraszając na spotkanie profesjonalnego fotografa przyrody pana Dawida Brożka, który należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody okręg Toruński. Pan Dawid Brożek pokazywał swoje ujęcia, jednocześnie opowiadając w jaki sposób przygotowuje się do uchwycenia tego „idealnego momentu”. Wielu seniorom podobała się inna forma spotkania integracyjnego niż przyśpiewki i tańce.  Dlatego z zaciekawieniem przy „filiżance kawy” słuchali, jaką zwierzynę można spotkać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w jakich czatowniach się wówczas oczekuje na podejście dzikiej zwierzyny na ok 10-15 metrów. Wójt Krzysztof Zieliński wyraził swoje zadowolenie z innej formy spotkania integracyjnego. Tak samo Pani Agnieszka cieszyła się, że seniorzy mają różne możliwości spędzania wolnego czasu. Część oficjalna trwała 2 godziny, rozpoczynając się o godzinie 11:00.