W województwie kujawsko-pomorskim rusza nowy program dotacyjny skierowany do małych i średnich NGO (tzw. MiŚLOP) z terenów wiejskich oraz miast do 100 tys. mieszkańców, a także do grup nieformalnych z tych terenów.
Działasz w małej lub średniej organizacji pozarządowej na terenach wiejskich lub w mieście do 100 tys. mieszkańców?
Masz pomysł na działania, które zintegrują społeczność lokalną, w której mieszkasz, i przygotują ją na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe?
Chcesz wspólnie z sąsiadami lub znajomymi zrobić coś na rzecz otoczenia?
Zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. nowego programu dotacyjnego dla NGO i grup nieformalnych:
| Miejscowość | Data | Adres i godzina spotkania |
| on-line | 24.07.2025
(czwartek) |
Godz. 10.00 -12.30 |
| Wąbrzeźno | 28.07.2025
(poniedziałek) |
Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno
Godz. 10.00 -12.30 |
| Biały Bór | 28.07.2025
(poniedziałek) |
Świetlica wiejska ,,Leśny zakątek” Biały Bór
Godz. 13.00 -15.30 |
| Świecie | 29.07.2025
(wtorek) |
Lokalna Grupa Działania Gminy Powiatu Świeckiego
ul. Chmielniki 2 B, (sala konferencyjna na parterze) Godz. 10.00 -12.30 |
| on-line | 29.07.2025
(wtorek) |
Godz. 16.00 -18.30 |
Zgłoszenia na spotkanie należy przesyłać na e-mail: mms@trgp.org.pl
W treści e-maila należy podać datę i miejsce spotkania, w którym chcą Państwo uczestniczyć, imię i nazwisko oraz nazwę reprezentowanej organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej.
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica w partnerstwie z Ośrodkiem TŁOK z od lipca 2025 r. są operatorami mikrodotacji dla małych i średnich lokalnych organizacjach pozarządowych oraz grup niefomalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, działających na terenach wiejskich i/lub w małych i średnich miastach.
Wysokość dotacji wynosi 10 tys. zł.
DLA KOGO DOTACJE:
- Dla małych i średnich lokalnych organizacji pozarządowych (MiŚLOP) – których średni roczny przychód z trzech ostatnich zamkniętych lat budżetowych nie przekroczył 200.000 zł oraz zarejestrowanych i prowadzących działalność na terenach wiejskich lub w miejscowościach liczących nie więcej niż 100 000 mieszkańców
- Dla grup nieformalnych – składających się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne
- Dla NGO, które chcą wziąć grupę nieformalną pod opiekę jako Patron projektu.
NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ DOTACJĘ:
- na realizację działań związanych z rozwojem aktywności i integracji społecznej oraz zwiększaniem odporności społeczności lokalnych na kryzysy,
- sprzęt podnoszący jakość działań organizacji, zwłaszcza w kontekście reagowania na sytuacje kryzysowe,
- podniesienie kompetencji członków, wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych.
UWAGA! Adresatami projektów muszą być osoby mieszkające na terenach wiejskich, a także małych i średnich miast w województwie kujawsko-pomorskim. Niedopuszczalne jest realizowanie dofinansowanych zadań na terenie miast liczących powyżej 100.000 mieszkańców.
Na spotkaniu informacyjnym poznasz zasady konkursu oraz nauczysz się:
- Jak napisać projekt
- Jak zdefiniować cele
- Jak przygotować budżet
Nabór wniosków zostanie ogłoszony w drugiej połowie lipca 2025 .
Możliwość realizacji projektów od sierpnia 2025.
Więcej informacji na temat projektu „Inicjuj w małych społecznościach” na stronie www.trgp.org.pl w zakładce „Moc Małych Społeczności” i pod nr tel. 726 088 405

