Klub Seniora Wiewiórki

Sierpień w Klubie Seniora w Wiewiórkach był miesiącem bardzo intensywnej pracy. Mimo doskwierających upałów seniorzy chętnie przybywali na zajęcia. Podczas codziennych spotkań narodził się pomysł przygotowania i zgłoszenia do konkursu wieńca dożynkowego. Panie wykazały duże zaangażowanie w przygotowywaniu pięknych ozdób z papieru, zbieraniu zbóż oraz wyplataniu kosza. Dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z panią psycholog, na które przychodzą również opiekunowie. Na jednym ze spotkań odkrywaliśmy nasze możliwości oraz próbowaliśmy rozpoznać nasze wizerunki na starych fotografiach. Podczas tych spotkań panuje serdeczna i pełna pozytywnej energii atmosfera. W sierpniu w ramach zajęć kulinarnych robiliśmy zaprawy – mus z jabłek na szarlotki w okresie jesienno-zimowym. Ponadto seniorzy chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych poprawiając kondycję na siłowni napowietrznej oraz ćwiczenia oddechowo-rozciągające. Spotkania z Panią prawnik pogłębiają wiedzę starszych osób na tematy dotyczące rozporządzania majątkiem, zapewnienia opieki dzieci nad rodzicami, sposobami dziedziczenia i zabezpieczania danych osobowych. Osoby uczęszczające do Kluby codziennie ćwiczą pamięć poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek oraz granie w gry planszowe.

Klub Seniora w Wiewiórkach powoli przygotowuje się już do zbliżających się świąt Wielkiejnocy. Seniorzy wspólnie z opiekunem uczyli się jak wykonywać dekoracje świąteczne z surowców wtórnych, między innymi z rajstop czy butelek. Podczas codziennych spotkań jest czas na wspominki dawnych czasów, gdzie seniorzy przynoszą rodzinne, stare zdjęcia oraz zdjęcia z Naszej wsi- Wiewiórki. Wymieniają się spostrzeżeniami i wspomnieniami dotyczącymi dawnych lat, działającego w ubiegłym wieku „Klubu”, są to chwile nostalgii.

Seniorzy cenią rozrywkę, dlatego też przy kawie i dobrym cieście grają w różnego rodzaju gry planszowe i karciane. Na spotkaniach również pieczone są ciasta, którymi delektują się uczestnicy. Panie, które spotykają się systematycznie wykonują ćwiczenia ruchowe wspomagające układ krążenia i sprawność dłoni.

Mimo różnego rodzaju przeciwności, spowodowanych chorobą i aurą pogodową seniorzy pełni optymizmu przychodzą na zajęcia, które odbywają się specjalnie z myślą o nich.

Klub Seniora w Wiewiórkach działa pełną parą.Seniorzy chętnie przychodzą na zajęcia. Wspólnie ustalają działania, przygotowują potrawy i dekoracje. Wymyślają własne kompozycje z papieru i rajstop i drucików. W lutym Panie piekły pączki ze starych sprawdzonych przepisów oraz oponki z twarogu. Na zakończenie miesiąca wspólnie z Klubem Seniora w Mgowie seniorzy wraz z opiekunami uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Pozytywni” , który wystawiany był w Teatrze Jordanki w Toruniu. Panie chętnie wymieniają się doświadczeniami i dowcipami. Podczas spotkań panuje fajna, rodzinna atmosfera.