Klub Seniora w Orłowie

Nowy Rok w Klubie Seniora w Orłowie zaczęliśmy od małych zmian. Ponieważ zaadoptowaliśmy jedną z sal na zajęcia ruchowe usprawniło to zajęcia z trenerem, ale umożliwiło też organizację seniorom zabaw i gier drużynowych. Uczestnicy zajęć z chęcią grają i ćwiczą z wykorzystaniem chusty animacyjnej, balonów i krzeseł. Takie zabawy w starszym wieku wywołują dużo wspomnień i uśmiechu na twarzach.
Podczas codziennych zajęć seniorzy dużo rozmawiają na bieżące tematy sportu i polityki, mają też okazję do wspólnych zajęć kulinarnych czy rękodzielniczych na których wykonują np. wazony z wykorzystaniem starych butelek, wypieków chruścików na tłusty czwartek, wypieków ciast z owocami zaprawionymi latem.
Podczas zajęć panie bardzo często poruszają tematy kulinarne , zachęcam wszystkich do korzystania z komputerów i wyszukiwania pomocnych wiadomości o wartościach odżywczych przypraw z których korzystają na co dzień.
Dużym zainteresowaniem za to wśród panów cieszą się gry karciane, ale wszyscy z chęcią uczestniczą w grach towarzyskich tj. „piknik słów” czy „kalambury”.