Klub Seniora Blizienko

   Z końcem roku mijają kolejne 3 miesiące funkcjonowania Klubu Seniora w Blizienku. Z biegiem czasu uczestnicy klubu mają coraz więcej zajęć. Na początku października mieli przyjemność gościć lekarza geriatrę. Spotkanie to było okazją do uzyskania odpowiedzi na szereg pytań dotyczących chorób osób starszych.

Seniorzy mieli też możliwość rozwijać swoje zdolności manualne biorąc udział w zajęciach rękodzielniczych. Do tej pory zapoznali się z podstawami wikliny papierowej i techniką decoupage, robiąc m.in. mydełka i bombki choinkowe. O dobrą formę seniorzy dbają biorąc udział w cotygodniowych zajęciach rekreacyjno- ruchowych. Mieli również przyjemność brać udział w zajęciach z panią psycholog. Spotkania te zawsze obfitują w ogrom dobrego humoru.

Oprócz cyklicznych zajęć seniorzy każdego dnia wspólnie przygotowują obiady lub inne smakołyki. Z chęcią sięgają po gry, wciąż ulubionymi są Rummikub i kości, a także gry karciane, krzyżówki i mandale. Czytają książki, które mogą również wypożyczać do domu. A także korzystają z kącika prasowego, który systematycznie uzupełniają przynosząc z domu gazety i wymieniając je z innymi uczestnikami. Czas wolny wypełniony jest również przez rękodzieło. Oprócz zajęć z instruktorem uczestnicy prawie każdego dnia sami tworzą nowe rzeczy, poznają nowe techniki, dzielą się wiedzą i umiejętnościami.  Wspólnymi siłami stworzyli ozdoby na naszą klubową choinkę. 16 listopada na zaproszenie Pana Wójta uczestniczyli w I Gminnym Dniu Seniora, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach. Mieli okazję zapoznać się i porozmawiać z uczestnikami z innych Klubów Seniora.             

17 grudnia Seniorzy zorganizowali w klubie spotkanie opłatkowe. Wspólnie przygotowali 12 potraw wigilijnych, wystrój sali i stołów, dbając o każdy szczegół, żeby uczynić ten dzień wyjątkowym – i taki też był. Moc życzeń, wspólne kolędowanie, suto zastawiony stół i upominki pod choinką dla każdego uczestnika sprawiły, że świąteczna atmosfera zagościła w najlepsze. W wyśmienitych humorach i przede wszystkim w dobrym zdrowiu kończymy ten rok i kolejne 3 miesiące w Klubie Seniora w Blizienku. Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku!