Klub Seniora Orłowo

Jesień i zima to więcej czasu spędzonego w klubach przez seniorów, ponieważ działki posprzątane, warzywa pochowane można się spotykać rozmawiać i cieszyć się towarzystwem rówieśników.

Seniorzy w Orłowie mieli sporo planów na listopad i grudzień – zorganizowali Dzień Seniora, Andrzejki, Wigilię.  Wszystkie spotkania były poprzedzone pracą w kuchni, seniorzy wykonali kawał dobrej roboty przygotowując wspólnie wszystkie pyszne potrawy. Na wigilię otrzymały spore wsparcie i wspólnie z członkiniami KGW z Orłowa przygotowały pierniki i pierogi z kapusta i grzybami.

W listopadzie seniorzy gościli Panią Izabelę Niedbałę Kierowniczkę Gminnej Biblioteki w Płużnicy wszyscy wysłuchali „Bajki o soli” po czym rozpoczęła się dyskusja o znaczeniu soli w naszym życiu. Listopad to też czas obchodów Andrzejek i tak uczestnicy spotkań rozmawiali o znaczeniu wróżb, historii Andrzejek, jak się kiedyś wróżyło i komu można było wróżyć, a jak jest teraz.

Seniorzy także lali wosk, losowali wróżby i dobrze się bawili.

W grudniu seniorzy sporo rozmawiali o Świętach Bożego Narodzenia, a wszystkie krzyżówki, wykreślanki i zadania były ściśle związane ze świętami. Wigilia seniorów była świetną okazją do podsumowania roku, seniorzy mówili o tym co było co planują, złożyli sobie życzenia, a wizyta Mikołaja przyniosła wielką frajdę. Śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki.

Te ostatnie dwa miesiące były bogate w zajęcia rękodzielnicze, na których wykonywali ozdoby świąteczne, skrzaty, choinki, wianki, stroiki i ozdoby choinkowe. Rozmawiali o kwiatowej królowej grudnia – Gwiazda Betlejemska jak się nią zająć, żeby długo cieszyła oko w naszych domach.

Eleonora Chojnacka
Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie