Nowy Rok – nowe wyzwania i cele

Miesiąc styczeń w klubie Seniora w Nowej Wsi Królewskiej minął dość ciekawie. Oprócz codziennych zajęć ,spotkań z psychologiem , warsztatów rękodzielniczych i zajęć rekreacyjno-ruchowych  mieliśmy okazję gościć funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeżnie mł. asp. Krzysztofa Świerczyńskiego oraz kpt . Dawida Krajnika z Państwowej Straży Pożarnej. Panowie przedstawili Seniorom zagrożenia jakie mogą ich spotkać ze strony nieuczciwych osób .tzw „metoda na wnuczka” czy metoda „na policjanta”. Poruszona była również sprawa niesprawnych przewodów kominowych i wiążącym się z tym dużym zagrożeniem zaczadzenia się .Cały czas jest to sezon grzewczy i trzeba być bardzo wyczulonym i ostrożnym.

W lutym uczestnicy Klubu Seniora pojechali na Noworoczny Koncert Wiedeński do Torunia. Wyjazd jak zawsze był udany , a  Seniorzy bardzo zadowoleni.
Miesiąc marzec natomiast był pełen emocji odnośnie panującej sytuacji na Ukrainie . Seniorzy są bardzo poruszeni, pełni obaw i lęku. Staramy się aby zajęcia i atmosfera w klubie choć trochę pozwoliła naszym Seniorom przekierować myśli, odprężyć się i zrelaksować.
Opiekunka Klubu Seniora w Nowej Wsi Królewskiej
Anna Rutkowska