Klub Seniora Orłowo

Klub Seniora w Orłowie spotyka się od października trzy dni w tygodniu i jest to bardzo intensywnie spędzony czas. Podczas tych jesiennych dni frekwencja w Orłowie dopisuje, seniorzy pomimo typowo jesiennej aury z chęcią uczestniczą w spotkaniach i biorą czynny udział we wszystkich zaproponowanych im zajęciach.

Jak zawsze przygotowują sobie na co dzień ciepły poczęstunek, grają w gry karciane i towarzyskie. W październiku wykorzystując spadające szyszki wykonali jesienne, lecz kolorowe i wesołe bukiety ozdabiając stoły świetlicy. Innowatorskimi bardzo zajęciami dla seniorów i jakże kreatywnymi były zajęcia plastyczne z wykorzystaniem starych guzików. Seniorzy z myślą o swoich wnukach wykonali zawieszki w postaci serca i miseczkę na drobiazgi. W październiku seniorzy przyjęli propozycję przeprowadzenia w klubie warsztatów florystycznych, które zorganizowane i przeprowadzone były przez KGW  “Orłowianka” z Orłowa, gdzie podczas kilkudniowych zajęć wszyscy uczestnicy mogli nauczyć się sztuki układania kwiatów, a efektem tych warsztatów były wiązanki na groby.

W listopadzie seniorzy zorganizowali obchody Dnia Seniora, na który przygotowali słodki i ciepły poczęstunek, zaprosili do współpracy i świętowania członków Koła Gospodyń Wiejskich z Orłowa.

Opiekunka Klubu Seniora w Orłowie
Eleonora Chojnacka