Klub Seniora w Wieldządzu

Miesiąc grudzień był to czas poświęcony przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Na zajęciach z rękodzieła oraz zajęciach indywidualnych wykonywaliśmy różne ozdoby świąteczne-stroiki oraz ozdobne bombki choinkowe. 18 grudnia nasi seniorzy przygotowali wspólną wigilię zapraszając na nią swoich opiekunów faktycznych i opiekunki mobilne. Spotkanie to było okazją do połamania się opłatkiem, złożenia sobie życzeń, wspólnego śpiewania kolęd i częstowaniem się przygotowanymi wspólnie potrawami wigilijnymi. Grudzień był miesiącem bardzo pracowitym poświęconym przygotowaniom do Świąt w klubie jak i w domach dlatego w styczniu planujemy więcej czasu poświęcić na czytanie książek, gry i zabawy.

Listopad to chłodna pora roku a mimo to seniorzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach w klubie. Oprócz naszych codziennych zajęć z poszczególnymi trenerami od zajęć rekreacyjno-ruchowych poprzez zajęcia z rękodzieła i spotkania z lekarzem geriatrą prowadziliśmy też wspólne zajęcia indywidualne. Były to wspólne zabawy, gry planszowe, książka, film i wspólne zajęcia kulinarne. Ważnym wydarzeniem dla pewnej grupy seniorów był udział w gminnych obchodach 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uroczystość ta była świetnie przygotowana przez szkolną młodzież. Dla seniorów było to ogromne przeżycie. Ważnym wydarzeniem był seans filmowy przygotowany w naszym klubie przez Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica na którym gościliśmy seniorów z sąsiednich klubów. Każdy dzień w klubie spędzany jest zawsze w miłej atmosferze i serdecznej przyjaźni.

Korzystając jeszcze z ładnej pogody w październiku seniorzy dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu wykorzystując go na zbieranie kolorowych liści i szyszek potrzebnych na zajęcia z rękodzieła do robienia różnych ozdób. Oprócz naszych codziennych poczęstunków i ulubionych zajęć kulinarnych seniorzy chętnie biorą udział w zajęciach z panią psycholog poprzez różne gry, zabawy, ćwiczenia umysłu co daje im dużo radości. Z większą trudnością pokonują zajęcia z rękodzieła, ale po wykonaniu jakiegoś dzieła są dumni z siebie, że to się im udało. Zajęcia sportowe odbywały się na siłowni zewnętrznej nad naszym jeziorem ,dużo też spacerowaliśmy po okolicy .Ważnym wydarzeniem w październiku był przyjazd seniorów z Hagen. Odbyła się wspólna konferencja w której brali udział też nasi seniorzy. Zbliża się listopad więc większość czasu spędzimy w klubie skupiając się na czytaniu książek i różnych grach.

Elżbieta Cieślik