Działania Koła Gospodyń Wiejskich „Orłowianka” w Orłowie

Koło Gospodyń Wiejskich „Orłowianka” w Orłowie  otrzymało dofinansowanie  w ramach konkursu „Inicjuj z FIO 2.0” realizowany przez Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

W ramach projektu członkowie KGW mieli okazję poznać nowe techniki rękodzieła i tak wszyscy wykonali obrazy malowane specjalnymi farbami na jedwabiu, wykonali własne kompozycje ogrodów w szkle i obrazki z suszonych szyszek na deskach. Zajęcia odbyły się pod okiem fachowca z tej dziedziny i dostarczyły wszystkim uczestnikom wiele emocji.

W ramach projektu został również zorganizowany wyjazd integracyjny do Ciechocinka. Uczestnicy mieli okazję poznać nowe sposoby spędzania czasu wolnego, a do wspólnego zwiedzania zakątków Ciechocinka i malowniczych kompozycji kwiatowych zaprosili  swoich sąsiadów, znajomych i członków rodziny.

Na podsumowanie projektu zostały  zorganizowane zajęcia kulinarne, na których Panie z KGW przypomniały sobie stare dobre czasy i wypiekały domowe chlebki, bułki i rogaliki.   Wykorzystując dary ziemi upiekły pasztet z cukinii przyniesione z własnych ogrodów. Na jednym z warsztatów zajęły się również słodkim poczęstunkiem, gdzie w efekcie powstały przepyszne ciasta (tort węgierski, sernik, rolada śmietankowa).

Podczas takich spotkań wzmacniają się pozytywne relacje mieszkańców, integrują  i uczą współpracy.

Zarząd Koło Gospodyń Wiejskich „Orłowianka” w Orłowie