Klub Seniora w Zaskoczu

 Za nami już kolejne miesiące działalności Klubu Seniora Zaskocz. Seniorzy z dużą chęcią uczestniczą w stałych zajęciach rekreacyjno-ruchowych, warsztatach rękodzielniczo-artystycznych, spotkaniach z psychologiem oraz lekarzem geriatrą. Niedawno seniorzy na zajęciach rekreacyjno-ruchowych, mimo dużych obaw, czy będą mogli się podnieść, wykonali ćwiczenia na macie. Spod rąk aktywnych beneficjentów często wychodzi wiele pysznych potraw. Seniorzy wymieniają się przepisami i doświadczeniami kulinarnymi. Często sięgają również po różnego rodzaju gry. Największym powodzeniem cieszy się gra w kości, podczas której trwają rozmowy na różne tematy.

W styczniu odbyło się karnawałowe spotkanie integracyjne. Uczestnicy tego spotkania z wielką radością oraz zainteresowaniem brali udział różnego typu konkursach i zabawach. Spotkanie to obfitowało w ogrom dobrego humoru. Natomiast 8. marca uroczyście obchodziliśmy Dzień Kobiet. Każda z pań otrzymała drobny upominek.

Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy był wyjazd do Grudziądza na kabaret grupy Neonówka. Niektórzy seniorzy obawiali się wyjazdu. Jednak później wszyscy uczestnicy wrócili wyjątkowo zadowoleni. Nie ma się co dziwić, gdyż śmiechom na sali podczas występu nie było końca. Dla większości uczestników było to nowe i ciekawe doświadczenie.

Opiekunka Klubu Seniora w Zaskoczu

Marta Wzorek