Klub Seniora w Łopatkach

Przyszedł czas na kolejne podsumowanie działalności Klubu Seniora w Łopatkach.
Czas pandemii zdecydowanie wpływał niekorzystnie na funkcjonowanie i komfort seniorów. Obecnie z większą swobodą seniorzy korzystają z możliwości jakie daje im uczęszczanie na zajęcia.
Dużą popularnością cieszą się zajęcia rękodzielnicze. Seniorzy pod okiem instruktorki Pani Małgorzaty Góreckiej wykonali wspaniałe prace. Między innymi kwiaty z bibuły, z których następnie powstały piękne palmy wielkanocne, kwiaty metodą wstążeczkową kolorowe róże, z których seniorzy wykonali kompozycje kwiatowe. Na kolejnym warsztacie seniorzy dowiedzieli się jak wykonać i dbać o ogród w słoiku. Poznali również technikę decoupage, którą wykonali serwetkowe jajka na sklejce, innym razem wykonali obrazki w ramkach, które pięknie ozdobią ich domy.
Klub Seniora w maju wybrał się na aktywne spędzanie czasu w otulinie lasu i Centrum Aktywnego Wypoczynku nad Jeziorem Łopateckim. Tam ścieżką przyrodniczą pod okiem instruktora Pawła Sulikowskiego spacerowali z kijami nordic walking i wykonywali ćwiczenia ruchowe dostosowane do tężyzny i sprawności starszych osób. Wypad nad jeziorem musiał zakończyć się wspólnym grillowaniem.