Co nowego w Klubach Seniora w Józefkowie i Działowie

            Ostatnie miesiące w Klubach Seniora w Działowie oraz Józefkowie realizowanych w ramach projektu „Kluby Seniora w Gminie Płużnica- II edycja” to okres intensywnej oraz bardzo kreatywnej pracy.  Co pokazuje jak bardzo wśród naszych seniorów podniósł się  poziom zdolności manualnych oraz kreatywnego myślenia. Z pod rąk seniorów powstawały przepiękne ozdoby, które z pewnością przywołają  pozytywne wspomnienia m.in.: wianki wielkanocne, bransoletki z koralików, makramowe drzewko szczęścia z koralikowymi zawieszkami, słomkowa lawenda, mozaika diamentowa.
Usprawnienia rak, wypracowanie coraz większej precyzji ruchów dłoni, a także treningi pamięciowe to zadania na które zwracamy w naszej codziennej pracy szczególną uwagę.
Piękna słoneczna  pogoda zachęcała nas  do spacerów  oraz aktywności na świeżym powietrzu. To również czas kiedy  wspólnie przeżywaliśmy piękne wykonanie operetek  „Wesoła Wdówka” i  „Baron Cygański”  w Operze Nova W Bydgoszczy oraz  widowiskowy spektakl Teatr Piasku „Mały Książe” w Grudziądzu. Odbył się również wspólny wyjazd integracyjny do Ciechocinka, gdzie  deszczowa pogoda nie zniechęciła  nas do zwiedzania i wspólnej integracji w miłej atmosferze.

Opiekunka Klubów Seniora w Józefkowie i Działowie

             Monika Ziółkowska