Czas wiosenny w Klubie Seniora Zaskocz

Czas wiosenny dla Klubu Seniora Zaskocz minął dość ciekawie. Jak zwykle seniorzy chętnie uczestniczyli w stałych zajęciach i przygotowywali różne posiłki. Członkowie Klubu powoli zapełniają spiżarnie różnymi przetworami.

W kwietniu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na stole nie zabrakło różnych dań z jajkiem, babki, sałatki jarzynowej czy żurku.

26 kwietnia zaprosiliśmy na „majówkę” zaprzyjaźniony Klub Seniora w Łopatkach przedstawicieli gminy oraz sołtysa. Nie zabrakło kiełbasek z grilla oraz różnych ciast. Dla uprzyjemnienia czasu odbył się konkurs kulinarny dla „smakoszy”. Ponadto nasi goście otrzymali drobny upominek.

W maju z kolei spotkaliśmy się z Klubem Seniora Blizienko nad CAW Osieczek. Mimo niesprzyjającej pogody każdy senior był bardzo zadowolony. Nasze Kluby gościły Wójta Gminy Książki.

W ostatnim czasie świętowaliśmy Dzień Matki czy Dzień Ojca. Tradycją w naszym Klubie stały się spotkania urodzinowe. Na każdym z nich pojawia się tort, życzenia i tradycyjnie odśpiewane „Sto lat”. W szczególności solenizanci spędzają ten czas w miłej atmosferze.
W czerwcu seniorzy wraz z Klubem Seniora Osieczek nad jeziorem w Łopatkach przypomnieli sobie stare świętojańskie zwyczaje, związane z powitaniem lata. Dzień prędzej uczestnicy wykonali jeden duży wianek zrobiony tradycyjnie z naturalnych materiałów. W wieńcu pojawiły się kwiaty polne, ogrodowe, zioła i zboża. Pogoda tego dnia była zmienna, ale pomimo tego seniorzy cieszyli się, że mogli chociaż chwilę pobyć w gronie znajomych na łonie natury.

To jednak nie wszystko. Z zakupionych materiałów rękodzielniczych zrobiliśmy kilka warsztatów. Wykonaliśmy m.in. róże ze wstążki, dekorację butelek, kwietniki makramowe. W planach mamy wykonać jeszcze inne warsztaty.

Spotkania w klubie są dla seniorów najlepszą darmową rehabilitacją ciała i umysłu, na którą nie potrzebują recepty.

Marta Wzorek
Opiekunka Klubu Seniora Zaskocz