Działalność Klubu Seniora w Łopatkach

Działalność Klubu od kwietnia rozpoczęliśmy od przygotowań do Świąt Wielkanocnych, wykonania dekoracji i kompozycji świątecznych, z użyciem żywych kwiatów doniczkowych. Tuż przed świętami odbył się uroczysty wielkanocny obiad, podczas którego nie zabrakło świątecznych życzeń i życzliwości. Tradycją jest, że seniorzy zapraszają się wzajemnie na  urodziny w Klubie, w tym czasie nie brakowało urodzinowych spotkań słodkiego tortu, ciepłych i serdecznych „100 lat!” oraz życzeń i upominków.

Wiedza, którą otrzymaliśmy od specjalistów ruchu i rękodzieła pomaga nam kontynuować zajęcia  samodzielnie. Nie zapominamy o tym ,że ruch to zdrowie i kontynuujemy zajęcia ruchowe. Podczas zajęć ruchowych wdrażamy ćwiczenia fizyczne i relaksacyjne, jak również inne formy ruchowe w tym spacer z kijami, gra w bule i gry zespołowe.

Wiosna to również czas porządków wokół świetlicy. Seniorzy wykonali prace tj. pielenie, zamiatanie, czyszczenie kostki jak również zakładanie ogrodu warzywnego. Późna wiosna i brak sprzyjającej pogody stanowczo opóźnił tegoroczne  siewy warzyw, i zbiory pierwszych warzyw.

Końcem maja gościliśmy w naszych progach klubowiczów z Osieczka. Odbyła się biesiada z kiełbaskami i tańcami.  Zawody  międzyklubowe w rzutach do celu przysporzyły nie lada emocji i śmiechu.

W czerwcu wyjechaliśmy do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Łopatkach, gdzie odbyła się biesiada z ogniskiem i kiełbaskami, tego dnia seniorom towarzyszyła piękna pogoda, zaprosiliśmy Sołtysa Łopatek wraz z żoną. W czerwcu odbył się trzydniowy warsztat renowacji starego mebla. Seniorzy mogli przynieść stary mebel , ramkę lub inny przedmiot, który następnie szlifowali i własnoręcznie malowali. Warsztat był bardzo ciekawy i użyteczny, ponieważ  meble po odrestaurowaniu, wyglądały pięknie.

Pozdrawiamy serdecznie!