Klub Seniora Blizienko

Nadszedł czas by napisać parę słów o minionych trzech miesiącach działalności Klubu Seniora Blizienko. Kwiecień Seniorzy zaczęli od przygotowań do śniadania wielkanocnego. 05.04.2023r. zasiedli do stołu zastawionego tradycyjnymi potrawami, złożyli sobie życzenia i w pełnej ciepła atmosferze spędzili symboliczne śniadanie wielkanocne. Z okazji zbliżających się Świąt nagrali również filmik z życzeniami dla rodziny i znajomych.

Dni w Klubie upływały tak jak do tej pory na rozmowach, oglądaniu telewizji, różnych grach, wspólnym gotowaniu obiadów, Seniorzy często sami wymyślali jak urozmaicić sobie czas w Klubie. Raz w miesiącu gościli panią psycholog, te zajęcia zawsze cieszą się zainteresowaniem i upływają w sympatycznej pełnej humoru atmosferze.

Jednak największym zainteresowaniem cieszy się w dalszym ciągu rękodzieło. Seniorzy dużą część czasu spędzili na rozwijaniu zdolności manualnych. W ciągu trzech miesięcy wzięli udział w pięciu warsztatach i poznali kilka technik. Najpierw poznali kanzashi, czyli wytwarzanie kwiatków ze wstążki satynowej. Za pomocą tej techniki ozdabiali butelki. Kolejnym tematem był decoupage i słoiki na kawę. Największym powodzeniem cieszyła się makrama, tę technikę doskonalili na trzech warsztatach. Stworzyli makramę ścienną, anioły i sowy.

17 maja w Centrum Aktywnego Wypoczynku w Osieczku odbyło się spotkanie integracyjne z Klubem Seniora Zaskocz. Seniorzy mieli przyjemność gościć Pana Wójta Gminy Książki, spędzili miło czas przy kawie, cieście i grillowanych potrawach.

Czerwiec Seniorzy zaczęli świętowaniem, obchodząc Święto Rodziny. Miesiąc upłynął spokojnie na codziennych zajęciach i warsztatach rękodzieła a Seniorzy już robią plany na kolejny miesiąc…

Anna Skwark
Opiekunka Klubu Seniora Blizienko