Klub Seniora Orłowo

Ostatnie trzy miesiące funkcjonowania klubu to cieplutkie wakacje i jakże uroczy ciepły wrzesień. W klubie, aż wrzało od rozmów o zaprawach, jesiennych porządkach na działkach. Seniorzy z chęcią dzielili się swoimi zbiorami, wspólnie podczas codziennych zajęć zaprawiali buraczki, ogórki, gotowali powidła śliwkowe i kompoty. Jak co roku we wrześniu seniorzy gotują swój ulubiony pasztet z cukinii i robią sałatki z pomidorów. W tym roku seniorzy zorganizowali dzień swojskiego jadła – były przetwory z królika, z dyni, wiejski chlebek, jajka wiejskie, pomidorki, ogórki – wszystko przyniesione z działek, ekologiczne, zdrowe i pyszne.

Seniorzy w okresie letnim często odpoczywali na świeżym powietrzu. Jak zawsze grali w swoje ulubione gry karciane i towarzyskie, rozwiązywali zagadki i krzyżówki.

We wrześniu seniorzy z Orłowa spotkali się z zaproszonymi gośćmi z Urzędu Gminy i TRGP  z Płużnicy celem podsumowania i podziękowania za możliwość uczestniczenia we wszystkich zajęciach, wyjazdach i spotkaniach przez tak wiele lat w utworzonym w Orłowie Klubie Seniora.

Rozmawiali o tym co było, wspominali uczestników, których już nie ma wśród nich z wielką nostalgią wracają wspomnieniami do wspólnego czasu spędzonego razem na wyjazdach integracyjnych i kulturalnych.

Za wszystko w czym mogli uczestniczyć podczas funkcjonowania Klubu Seniora w Orłowie dziękują władzom Gminy Płużnica,  Towarzystwu Rozwoju Gminy Płużnica i opiekunce klubu.

Z  wielką nadzieją na więcej mówią do zobaczenia.

Opiekunka Klubu w Orłowie
Eleonora Chojnacka