Ekologia na start w Kotnowie

„Ekologia na start”, to projekt realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kotnowie, który zakłada wzmocnienie młodej organizacji w obszarze działań na rzecz ekologii. Na realizację projektu KGW otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł z Towarzystwa Rozwoju Gminy Płużnica ze środków Inicjuj z FIO 3.0.
Pierwszym z zaplanowanych działań było stworzenie logo organizacji i zakup koszulek. Później przyszedł czas na rozwijające warsztaty. Olejki, maceraty, masła i cały bukiet zapachów. Z tych cudownych produktów wykonywano naturalne babeczki balsamowe podczas warsztatów robienia naturalnych kosmetyków.
W lipcu członkinie i członkowie KGW zawitali do gospodarstwa ekologicznego Jagodowe Marzenie w Chrzanowie. Tam mieli okazję poznać sekrety nie tylko krzewów owocowych, m.in. jagody kamczackiej, żurawiny, świdośliwek, ale też roślin: szałwii, czy bluszczu. Był też czas na degustację jagody w wielu postaciach: dżemu, octolady, ciasta, deseru z kaszą gryczaną. Zakończeniem wyjazdu był spędzony wspólnie czas na spacerze i plaży w miejscowości Łeba.
Drugi etap projektu to działania skierowane do lokalnej społeczności. Zorganizowano warsztaty robienia ekologicznych gier planszowych i gotowania w myśl zasady zero west. Całość projektu podsumowano na Ekologicznym Pikniku, 30 września na sali w Kotnowie.
Podczas pikniku była okazja by podziękować za wspólnie spędzony czas, ale też opowiedzieć o tym, co projekt wniósł do naszej organizacji. Na pewno pozwolił na zbudowanie relacji, integrację, ale też był okazją do poznania nowych możliwości rozwoju. Kończymy go z motywacją i energią do kolejnych działań – relacjonowała wydarzenia Elżbieta Wiśniewska, koordynatorka projektu.