Koło Gospodyń Wiejskich “Orłowianka” w Orłowie integruje mieszkańców

KGW z Orłowa wzięło udział w tegorocznym konkursie FIO 3.0 ogłoszonym przez operatora TRGP w Płużnicy i uzyskało dofinansowanie na działania w sferze pożytku publicznego.

Działania były skierowane do członków  KGW i mieszkańców Orłowa dorosłych i dzieci. Wszystkie warsztaty miały na celu  integrować mieszkańców, aktywizować i wyciągnąć z domu. Autorzy projektu poprzez swoje działania chcieli pokazać  jak można ciekawie spędzić razem wolny czas.

Podczas warsztatów kulinarnych wszyscy uczestnicy   poznali przepisy i technikę wyrabianie domowych ciasteczek kształtowanych przez maszynkę do mielenia mięsa, a  do ucinania ciastek  nożyczkami ustawiały się kolejki. Mieszkańcy na spotkaniach dzielili się swoimi przepisami i poznawali nowe wyszukane z Internetu, dzieci miały okazję do własnego komponowania sałatek owocowych i zajadania się pizzą wyrobioną własnymi rękoma. Podczas warsztatów plastycznych wszyscy poznali historie słynnego malarza Pablo Picasso, a w formie zabawy poznali technikę malowania jak Picasso.

Wszyscy uczestnicy wybrali się w ramach projektu na wyjazd integracyjny do Inowrocławia gdzie spędzili czas na spacerach, rozmowach i zwiedzaniu palmiarni w parku solankowym. Inowrocław został przez KGW wybrany na spędzenie aktywnie czasu wolnego ze względu na swoje walory zdrowotne i edukacyjne. Ciekawostka przywiezioną z Inowrocławia jest informacja, że to właśnie w tym mieście rozlewa się wysoko zmineralizowaną wodę “Inowrocławianka”, która jest podobno najbardziej słoną sprzedawaną wodą pitną w Polsce.

Na podsumowanie wszystkich działań uczestnicy spotkali się przy ognisku, na które przygotowali wspólnie słodki poczęstunek i swojski chlebek do kiełbaski.

Koło Gospodyń dzięki dofinansowaniu projektu mogło zakupić dużą szafę , w której może przechowywać zakupione produkty potrzebne do przeprowadzenia warsztatów jak i przygotowaniu poczęstunku na spotkania integracyjne jakie często współorganizuje  z Panią Sołtys Orłowa.

Za współpracę i pomoc podczas realizacji projektu wszystkim serdecznie dziękujemy.

Zarząd KGW “Orłowianka” w Orłowie