Pierwsze trzy miesiące 2020 roku w Klubie Seniora w Nowej Wsi Królewskiej

Seniorzy w Nowej Wsi Królewskiej dalej chętnie uczestniczą w zajęciach i chętnie realizują program projektu. Zajęcia dodatkowe z trenerami dają im duże zadowolenie oraz poczucie, że jeszcze dużo mogą zrobić. Zajęcia z pielęgniarką i psychologiem cieszą się chyba największą popularnością co świadczy o tym, że seniorzy dbają o siebie i ich zdrowie. Na zajęciach artystyczno-rękodzielniczych seniorzy robili ostatnio piękne obrazy malowane na drewnie, ogrody w szkle oraz palmy wielkanocne. Na zajęciach sportowych chodzili w miarę możliwości na salę gimnastyczną i grali w ulubioną grę „Bule”.

Seniorzy chodzą na spacery, śpiewają piosenki, oglądają filmy, gotują obiady, ćwiczą pamięć i myślenie, grają w przeróżne gry zręcznościowe i logiczne, czytają wiersze bądź ich ulubione fragmenty z książek. W marcu seniorzy przyłączyli się również do „charytatywnej zbiórki dla Moniki” i  zrobili pierogi.

Odbyły się też spotkania integracyjne dla seniorów i ich opiekunów: „Dzień babci i dziadka” oraz „Dzień Kobiet”. Oprócz takich zorganizowanych uroczystości obchodzili również urodziny dziesięciu seniorek. Jest to okazja do wspólnych życzeń oraz wspólnej zabawy, seniorzy przynoszą tort i wspólnie świętują.

W styczniu byli na wyjeździe integracyjnym na operetce „Zemsta nietoperza” w opera Nova w Bydgoszczy, a w lutym na spektaklu teatralnym „Rubinowe Gody” w Auli w Toruniu. Seniorom takie wyjazdy dają bardzo dużo radości i przyjemności, mogą się oderwać chociaż na chwilę od codzienności.

Opiekunka Klubu Seniora Kinga Isbrandt